Nagyobb a tinédzserkori agresszió esélye azoknál a gyerekeknél, akinek édesanyja terhessége idején depresszióban szenvedett. Úgy tűnik, hogy az erőszakos viselkedésformák nemzedékről nemzedékre szállnak, hiszen éppen azok az anyák hajlamosak a terhességi depresszióra, akik maguk is agresszív gyerek hírében álltak.
A gyermekvárás idején depressziós anyák gyerekei körében később lényegesen gyakoribbak az agresszív viselkedésformák, mint a kilenc hónapot súlyosabb hangulatzavarok nélkül átvészelő anyák tinédzserkorú gyermekei között. A fenti következtetést egy cardiffi, londoni és bristoli szakemberekből álló csoport fogalmazta meg és hozta nyilvánosságra a Child Development című lap január-februári számában.
„A placebo-jelenségről sok mindent gondolnak az emberek, még a szakemberek is, ami lehet ugyan igaz is, de nem úgy, nem azért és nem akkor! Ebből a könyvből...
Az 1922-ben megjelent könyv már akkor is hiányt pótolt a szem fénytöréstanának összefoglalásában. A szemorvos a szemmel inkább mint szervvel szeretett...
Popovics Péter a családjával együtt 10 évet élt Japánban, és Yokohamában (Fukushimától 180 km-re) élte át a 2011 márciusi történelmi földrengést, melynek következményei gyökeresen megváltoztatták mindannyiuk életét. Az emlékirat egyrészt a szerző gyerekeinek nyújt magyarázatot a család gyökereire, másrészt pedig feldolgozza családjuk azon megpróbáltatásait, melyekre a fukushimai atomerőműbaleset következtében az események sodrása nem adott lehetőséget. A könyv központi része a földrengés napjától számítva napi bontásban mutatja be a katasztrófa kibontakozásával párhuzamosan a velük történteket mindaddig, amíg el nem hagyták Japánt.
Nyelv: magyar...