Nagyobb a tinédzserkori agresszió esélye azoknál a gyerekeknél, akinek édesanyja terhessége idején depresszióban szenvedett. Úgy tűnik, hogy az erőszakos viselkedésformák nemzedékről nemzedékre szállnak, hiszen éppen azok az anyák hajlamosak a terhességi depresszióra, akik maguk is agresszív gyerek hírében álltak.
A gyermekvárás idején depressziós anyák gyerekei körében később lényegesen gyakoribbak az agresszív viselkedésformák, mint a kilenc hónapot súlyosabb hangulatzavarok nélkül átvészelő anyák tinédzserkorú gyermekei között. A fenti következtetést egy cardiffi, londoni és bristoli szakemberekből álló csoport fogalmazta meg és hozta nyilvánosságra a Child Development című lap január-februári számában.
Joachim Frank biofizikus, Tim Hunt biokémikus és Dan Shechtman kémikus mellett több neves kutatóval is találkozhatnak a Nemzeti Tudósképző Akadémia növendékei vasárnaptól Szegeden.
A Sleep Health folyóiratban február 26-án jelent meg a Central Queensland University, Appleton Institute for Behavioural Science kutatóinak cikke, amelyben azt a kérdést járták körül, hogy a szexuális aktivitás milyen hatással van az alvásra.
A bántalmazott gyermekek védelme érdekében kiemelt fontosságú az esetek korai felismerése, a védő intézkedések mielőbbi megtétele. Könyv célja, hogy...