Az irodai dolgozóknál a sok üléssel járó munkavégzés, a monitor órákon keresztüli nézése, a légkondicionálás tipikus panaszok kialakulásának kedvez. S mindezt csak tetézheti a munkahelyi konfliktusokkal összefüggő stressz, amely többé-kevésbé, de minden munkahelyen jelen van.
Míg korábban szinte kizárólag a búvároknál fellépő dekompressziós betegség kezelésére alkalmazták az orvosi tisztaságú oxigén belélegeztetését, napjainkban már egyfajta wellness-szolgáltatásként is kínálják.
A Dél-Ausztráliai Egyetem kutatói arról számoltak be a Sleep folyóiratban, hogy azok a gyermekek és serdülők, akik este korán fekszenek le, jóval kisebb valószínűséggel lesznek kövérek, és fizikailag is fittebbek, mint a későn elalvó kortársaik.
A napi két óránál több tévénézés 20 százalékkal növeli a 2-es típusú diabétesz, 15 százalékkal a szív- és érrendszerei betegségek kockázatát, míg a napi három óránál több televíziózás a korai halálozás kockázatát növeli 13 százalékkal.
Nincs módszer, amely mindenkit boldoggá tenne, de az biztos hogy a flow, az önkéntes munka, a társas tevékenységek, valamint az elérhető célok kitűzése és elérése növeli, a magányos tevékenységek - mint például a tévézés - csökkenti a boldogságérzetet. A jelenlegi ismeretek szerint negyven százalékban szándékos tetteink határozzák meg elégedettségünket, de befolyásoló tényező a szerotonin, a dopamin, az endorfin és az oxitocin szintje is. Az anyagiak csak 10 százalékban számítanak.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?