A kórházakban és szakrendelőkben foglalkoztatott orvosok átlagos bruttó havi fizetése 424 ezer forint volt 2012-ben. Az éves nettó átlagbér viszont csak 131 876 forint.
A kormány minden lehetséges intézkedést meghoz ahhoz, hogy az adórendszer átalakításának hátrányos hatásait semlegesítse – hangsúlyozza a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) keddi közleményében.
Átlagosan havi nettó 6 ezer forintot veszítenek jövőre az egészségügyi dolgozók a kormány által tervezett adóváltoztatások miatt. Havonta több mint 9 ezer forint bérkompenzációt kellene kapniuk ahhoz, hogy a következő évben is ugyanannyi maradjon a zsebükben, mint az idén. Az infláció miatt ez esetben is több mint 4 százalékkal kevesebbet ér majd a fizetésük.
Folyamatosan azt hallják az orvosok, hogy nincs pénz a bérek emelésére. Pedig a pénz ott lapul az adórendszerben, mégpedig nem is kevés, 500 milliárd forint - állítja Angyal József adószakértő a Pénzcentrum.hu hasábjain.
Ha megvalósulna a Nefmi által
javasolt nyugdíjkoncepció, valójában jövőre több mint 20 százalék lenne a
személyi jövedelemadó mértéke, akárcsak az idén. Ráadásul emelkedne az
egészségbiztosítási járulékteher.
Hátrányosan érintik az egészségügyi dolgozók jelentős részét a jövő évre elfogadott adójogszabályok – derül ki szakértői számításokból. Ugyan a jelenlegi 17 százalékos, illetve 5 millió forint jövedelem fölött 32 százalékos adókulcs jövőre egységesen 16 százalékra csökken, az adójóváírás viszont jelentősen mérséklődik, s a mostani 9,5-ről 10 százalékra nő az egyéni nyugdíjjárulék mértéke.
Az Egészségügyi Dolgozók Demokratikus Szövetsége (EDDSZ) egyik legfontosabb követelése, hogy megmaradjanak az önkormányzatok tulajdonában a közszolgáltató intézmények – mondta Cser Ágnes hétfőn Kaposváron.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?