A jelenlegi egészségügyi rendszer folyamatosan romló állapota bármeddig is eltarthat, jelentette ki Kincses Gyula korábbi egészségügyi államtitkár az ATV Start műsorában.
Az egészségügy rendszerszintű átalakítására a 2010-ben hatalomra került Orbán-kormánynak volt esélye – írja átfogó elemzésében Lénárd Rita, akinek írását a Heinrich Böll Alapítvány közli.
Közel négyszer annyit kell várniuk szürkehályog-műtétre a magyar betegeknek az esztergomi kórházban, mint azoknak, akik egy szlovák biztosító segítségével kaphatnak hazai ellátást, közli az ATV.
A politikusok a legnagyobb egészségmegtartó egészségvesztő tényezők – állapítja meg a Magyar Orvosi Kamara által jegyzett deklaráció, amely azt is leszögezi, hogy az egészségügyben több mint negyed évszázada fennálló, morálisan elfogadhatatlan helyzet rendezése nem halasztható tovább.
Vadhajtások, kettészakadt ellátórendszer, potyautasok és budapesti luxusproblémák, amelyeket amputációval és a járulékfizetési rendszer radikális átalakításával, avagy tervgazdálkodással, és a „nagyon magasan képzett betanított munkások” helyretételével kellene gyógyítani.
Az idei esztendő próba lesz mindenféle tekintetben, jövőre mindenki okosabb lesz – idézi a Magyar Hírlap az egészségügyi államtitkárság mellett működő szakmai tanácsadó testület menedzsment és egészség-gazdaságtani tagozatának vezetőjét.
A Fidesz egy "ártalmatlannak tűnő, félmondatos" egyéni módosító indítvánnyal egy teljesen más egészségügyi modellt alakított ki – mondja a NépszavábanKökény Mihály.
Beszélgetés Dózsa Csaba szakközgazdásszal és Poller Imre egészségügyi tanácsadóval a Magyar Hírlapban kórházakról, betegutakról és az egészségügy átalakításáról.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?