Az aranyereket érintő betegség gyakori kórkép, melynek kialakulása általában 45-65 éves kor között figyelhető meg, és tünetei a minimális kényelmetlenségtől a gyötrő fájdalomig terjedhetnek.
A kezeletlen cukorbetegség olyan súlyos szövődményekkel járhat, mint a látásromlás és annak akár elvesztése, szív-és érrendszeri betegségek vagy akár a végtagvesztés.
A hipertónia megfelelő, irányelvek mentén történő ellátása – beleértve a felismerést (diagnózist) és a terápiát (célérték elérés) is – világszerte megoldatlan kérdés.
Az Alzheimer & Dementia folyóiratban jelent meg a University of California kutatóinak cikke, amelyben az EXERT (Exercise in Adults with Mild Memory Problems) klinikai vizsgálat eredményei szerint mind az alacsony, mind a mérsékelt és magas intenzitású testmozgás értékes eszköz lehet az Alzheimer-kór elleni küzdelemben.
Az izmok és csontok leépülésének megelőzése érdekében fontos a D-vitamin- és kalciumpótlás, az idős betegek antidiabetikus kezelésének megválasztásakor pedig a hatékonyságon kívül figyelembe kell venni a kezelés mozgásszervi rendszerre gyakorolt hatását is.