Az OTSZ Online szerint olyan kicsi, biológiailag lebomló pacemakert fejlesztettek ki, amelyet tűvel lehet beadni az újszülöttek szívizmába.
Az infravörös fényt is láthatóvá tévő kontaktlencsét fejlesztettek ki kínai mérnökök – írta meg a Phys nyomán a Telex.
Krausz Ferenc Nobel-díjas fizikus vehette át a Semmelweis Budapest Award elnevezésű nemzetközi elismerést csütörtökön Budapesten.
A lombikbébiprogram mutatói több tíz százalékkal is javulhatnak egy magyar találmánynak köszönhetően – mondta Bódis József a Magyar Nemzetnek.
A BME kutatóinak eredményei új lehetőségeket nyitnak egyebek mellett az orvosi diagnosztikában és a biztonsági szűrésekben is.
Online streamen keresztül követheti a nagyközönség Karikó Katalin, Krausz Ferenc és Gérard Mourou előadásait június 17-én.
A Journal of Biophotonics folyóiratban jelent meg a City University London kutatóinak cikke, amelynek fő megállapítása, hogy a mitokondriumok 670 nanométeres hullámhosszúságú vörös fénnyel történő aktiválása 27,7%-kal csökkenti a vércukorszintet.
A BeamO apró, de nagy tudású: számos problémát tud azonosítani, a hvg.hu szerint még a szív- és tüdőhangot is elemzi.
Új módszerrel feszültek neki a rákos sejteknek a Rice Egyetem, a Texasi A&M Egyetem és a Texasi Egyetem tudósai, írja a hvg.hu.
Az orvosi diagnosztikában lehet kiemelt jelentősége a fotoionizáció elektron-spektroszkópiai eszközökkel történő tanulmányozásának.