A stressz a mindennapi élet elkerülhetetlen része. A férfiak és a nők azonban eltérő módon reagálhatnak a stresszre. A nemi különbségek a stressz teljes folyamatára hatással vannak, onnan kezdve, hogy ki mit érez stresszesnek, és ez milyen biológiai és pszichológiai hatásokat vált ki, azon keresztül, hogy milyen megküzdési módszereket használnak a férfiak és a nők, egészen odáig, hogy milyen káros egészségügyi hatásai lehetnek a stressznek.
Minden eddiginél hatékonyabban segíthetik a vesebetegek életben maradását a HUN-REN Közgazdaság- és Regionális Tudományi Kutatóközpont közreműködésével kifejlesztett szoftver folyamatosan tanuló algoritmusai.
A kínai Szun Jat-Szen Egyetem kutatói a JAMA Network Open folyóiratban közölték vizsgálatuk eredményeit, amelyek szerint az egyedül élő idős embereknél az állattartás kimutatható mértékbe lassítja a kognitív funkciók romlását.
Az E-Health terjedésével egyre elfogadottabbak lesznek az online önsegítés lehetőségei is az evészavarok kezelésében. A Jól(l)eszünk nevű program az első olyan online önsegítő eszköz Magyarországon, amely a család bevonásával nyújt segítséget az evészavarból való felépülésre.
Átveszi a védőnőket az állam, és a családtagjaik személyes adataitól a számítógépükig mindent tudni akar. Kamerafelvételekről is szó van, írja a Népszava.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?