A mikroRNS felfedezéséért és a poszttranszkripciós génszabályozásban betöltött szerepének feltárásáért ítélték oda az orvosi-élettani Nobel-díjat
A Live Science az év végéhez közeledve összegyűjtötte 2023 legmegdöbbentőbb orvosi eseteit, közli a 24.
A fonálférgekhez hasonló, egyszerű organizmusok is közelebb húzódnak a rákos sejtek felé a szagmintát követve, közli a Qubit.
Meghalt pénteken Sydney Brenner, a 20. század tudományának egyik óriása, a 2002. évi orvosi Nobel-díj kitüntetettje.
Most már egészen biztosan nem fertőződött meg ebolavírussal az a magyar kutató, aki három hete szenvedett balesetet ebolakutatás közben.
Az Exeter Egyetem kutatói férgeket küldenek az űrbe, hogy az idősek izomsorvadását tanulmányozhassák, írja a BBC nyomán az Index.
Az öregedési folyamattal kapcsolatos kutatatásukat a Scientific Reports-ben tették közzé az ELTE Genetika Tanszék és az MTA kutatói.
Először azonosították az állati szervezet összetettségét meghatározó géneket. Ezek miatt bonyolultabb az ember, mint például egy muslica.
A természet már rég feltalálta a halhatatlanságot, mondta a Szabad Földnek Vellai Tibor, az ELTE Genetikai Tanszékének vezetője.
Az amerikai járvány- és közegészségügyi központ (CDC) szakemberei először azonosítottak olyan daganatos megbetegedést embernél, amit a szervezetben élő féregparazitában kifejlődött rákos sejtek okoztak.