Az IDP2Biomed kutatócsoportja a neurodegeneratív betegségekben résztvevő eredendően rendezetlen fehérjéket vizsgálja a következő években.
Olyan matematikai módszer alapjait fektették le, amely fehérjék háromdimenziós szerkezetének számítógépes összehasonlítását teszi lehetővé.
Az eredmények segítenek tisztázni az S100 kalciumion-kötő fehérjecsalád tagjainak szerepét a krónikus gyulladások és az áttétek kialakulásában.
A fehérjekutatásában elért eredményeiért Frances H. Arnold, George P. Smith és Gregory P. Winter kapja az idei kémiai Nobel-díjat.
Folytatódhatnak az egyeztetések az Akadémia és az Innovációs és Technológiai Minisztérium között, határozott szerdai ülésén az MTA elnöksége.
A 2019-es költségvetési törvény elfogadása után folytatódhatnak az egyeztetések az MTA és az Innovációs és Technológiai Minisztérium között.
Szegedi sejtvizsgálatok igazolták cambridge-i kutatók új fehérje-biokémiai elméletét, számol be honlapján a Magyar Tudományos Akadémia.
Az ELTE kutatói a fehérjék funkcióját nagy pontossággal meghatározó webszervert készítettek, melyet február 27-én mutattak be a Bioinformaticsban.
A fehérjemolekulák megismerése már most is százmilliók életét menti meg – mondta az InfoRádió tudományos műsorában Perczel András.
Mi a közös Steven Hawking világhírű brit fizikus betegségében, az egészséges szervezet stresszválaszában és a vírusfertőzések elleni védekezésben? – teszi fel a kérdést az MTA honlapja.