Vannak olyan szolgáltatások, amik vidéken 15-20%-kal olcsóbban megvásárolhatók, mint a fővárosban, de CT és MR vizsgálatokhoz magasabb áron jutnak a vidéki nagyvárosokban.
Nem csak a betegútszervezésre és a hozzáférés javítására kellene nagyobb figyelmet fordítani a jelenben, a prevenciónak azért kellene fókuszba kerülnie most, hogy húsz év múlva egészségesebb legyen a lakosság, amelynek ellátására így majd kevesebbet kell költeni.
Az orvosok és egészségügyi szakdolgozók egészségi állapota még az átlagpopulációénál is rosszabb. Ezen változtatnának annak a szakmai fórumnak a szervezői, amelynek első rendezvényén párbeszédet kezdeményeztek az ágazat szereplői között.
A magyar egészségügy helyzete már nem fenntartható. Dr. Kóka János orvos, egészségügyi vállalkozó, volt gazdasági és közlekedési miniszter vitairatát a Weborvos közli.
Március 8-án demonstrációt szervez a Magyar Orvosi Kamara, a február 1-jével „A magyarok egészsége többet érdemel” címmel indított országos kampányának részeként. A figyelemfelhívó akció az online térben és a közterületeken is zajlik országszerte.
Mivel továbbra is hosszúak a várólisták, 2024-ben a válaszadók 30 százaléka a magánegészségügyben kért segítséget, derül ki a Pulzus kutatásából, amit az Economx idéz.
Bár tartós fogyást és ideális testsúlyt életmódváltással a legnehezebb elérni, szakemberek szerint mégis ez a kívánatos módszer, már csak azért is, mert ez jár a legkevesebb szövődménnyel.
Jelentősen megemelték az egészségügyi szakemberek vendéglátási költségeire fordítható keretet, amely eddig jócskán elmaradt a versenytárs országokban megszokott összegektől.
Nem lesz prioritás az egészségügy, amíg nem válik a parlamenti választásokat meghatározó témává – hangzott el többek között a Magyar Orvosi Kamara (MOK) II. Kongresszusán.
Áttörést jelentő terápiás innovációk és gyakorlati kihívások jellemzik a mielóma multiplexszel élő betegek ellátását, állapítja meg két friss nemzetközi, illetve hazai szakmai jelentés.