A cerebrovaszkuláris kórképek, beleértve az agyiér-katasztrófát, azaz stroke-ot is, az egyik leggyakoribb, rokkantságot okozó kórállapotot jelentik. A laikusok által leginkább ismert bénulásos tünetek mellett e betegségek gyakran szellemi hanyatláshoz is vezetnek, mely szintén jelentős terhet ró a gondozást végzőkre.
A HFrEF miatt kezelt betegek kezelésében egyik fontos cél a halálozás, ezen belül a hirtelen szívhalál gyakoriságának csökkentése. Az ICD-kezelés hatékonyan csökkenti a ritmuszavar eredetű hirtelen szívhalál előfordulását, és megfelelően kiválasztott betegcsoportokban ezáltal a teljes halálozást is.
A normálisnál lassabb szívverés nem növeli a szívbetegség kialakulásának kockázatát egy új amerikai tanulmány szerint. A Wake Forest orvosai 6733 ember adatait elemezték.
Az elektromos kardioverzió azonnali sikerességi aránya igen magas, viszont a kezelőorvos számára nagy kihívást jelent a szinusz ritmus hosszú távú fenntartása a kezelés okozta mellékhatások minimalizálása mellett.
Az ACCORD vizsgálat eredményei szerint a magas kardiovaszkuláris rizikóval rendelkező 2-es típusú cukorbetegekben az intenzív vércukorkontoll fokozta a mortalitást.
A szelektív és specifikus If csatorna gátló ivabradin egyedülálló farmakológiai tulajdonsága, hogy a szinuszcsomóban hatva tisztán szívfrekvencia-csökkenést okoz.
Az ismeretlen eredetű láz (Fever of Unknown Origin, FUO) definícióját először 1961-ben fogalmazták meg. A klasszikus FUO-val szinte minden gyakorló orvos találkozik.