hirdetés
hirdetés
Keresés
Rendezés:
Találatok száma: 9
#1
Medical Online >> Rovatok >> eü-gazdaság
2015-09-15

A versenyhivatal három gyógyszer-nagykereskedőt és két tanácsadó vállalkozást büntetett, mert az utóbbiak segítségével az előbiek egy közbeszerzésen felosztották egymás között a piacot.

#2
Medical Tribune XI. évf. 11. szám
Medical Online >> Rovatok >> eü-gazdaság
2013-11-22

Az egészségügy örök dilemmája: nem eléggé hatékony vagy csak a szükséges pénzmennyiség hiányzik konszolidált működéséhez? S míg ez a polémia zajlik – mint a Napi.hu csütörtöki konferenciáján is – csendben oda lett a főigazgatók régi dicsősége.

#3
Medical Online >> Rovatok >> eü-gazdaság
2013-10-01

A GYEMSZI közleményben ismertette a legutóbbi gyógyszerközbeszerzés eredményét.

#4
Medical Online >> Rovatok >> eü-gazdaság
2013-05-08

Valóban kartellgyanúval vizsgálnak több gyógyszernagykereskedőt? – kérdezte a medicalonline kedden a Gazdasági Versenyhivataltól.

#5
Medical Online >> Rovatok >> eü-gazdaság
2010-08-26

Zsarolásnak tartják a beszállítók a kórházi adósságok azonnali, ám csökkentett összegű kifizetésére tett nyilatkozatot, bár jelenleg azt sem tudni, pontosan mekkora tartozást görgetnek maguk előtt pillanatnyilag az intézmények.

#6
Medical Online >> Rovatok >> eü-gazdaság
2008-04-23
A 90-es évek közepének első hulláma után újabb befektetési bumm tapasztalható az egészségügyben. A tőkebefektetés a járóbeteg-szakellátásra és a kórházakra is kiterjed. Ezzel párhuzamosan a már privatizált egységeket új tulajdonosaik hálózatokba szervezik, hogy azok a Kelet-Európában megjelent befektetési alapok számára is „fogyaszthatóak” legyenek. A spontán, szabályozatlan módon zajló folyamatok során egyre csökken az esélye annak, hogy a szakorvosok megvásárolhassák saját praxisukat és az egészségügyi ellátás nemzeti kézben maradjon. A Medical Tribune cikke a lap 8. számában jelent meg.
#7
Medical Tribune VI. évf.8. szám
Medical Online
2008-04-01

 „A polgármester összehívta az orvosokat, hogy beszámoljon egy, az önkormányzat számára fantasztikus lehetőségről: jelentkezett egy vállalkozó, hogy megvásárol egy bizonyos területet, ahol saját költségén egészségházat épít, patikával, természetgyógyászati, háziorvosi, gyermekorvosi, fogorvosi rendelőkkel.

#8
Medical Tribune IV. évf.5. szám
Medical Online
2006-03-01
Közbeszerzés az egészségügyben Az egészségügyi intézmények és fenntartóik tavaly több mint 800 milliárd forintot fordítottak beszerzésekre, ám ennek mindössze hat százalékát költötték el közbeszerzési eljárás keretében – derül ki a GKI-Egészségügy-kutató Intézet (GKI-EKI) közelmúltban közzétett felméréséből. Pedig az elemzők szerint a közbeszerzések elviekben költséghatékonyabbak és a beszállítók közötti versenyt is jobban kikényszerítik. A gyakorló kórházi szakemberek azonban sok ponton nem osztják az elemzők véleményét. Az egészségügyi intézmények tárgyi szükségleteik 5,7 százalékához közbeszerzés útján jutottak hozzá 2005-ben; ennek volumene összesen 45,9 milliárd forintot tett ki. A közbeszerzések 71,2 százalékát maguk az intézmények, 28,8 százalékát fenntartóik kezdeményezték. A legnagyobb arányt az építés, felújítás képviseli a beszerzések 46,6 százalékával, majd a gyógyszerek következnek, igaz, így is csak a teljes kórházi gyógyszerszükséglet 6,9 százalékára tesznek szert közbeszerzés keretében. (A Magyar Közbeszerzési Hírbörze Kft.-nek a Napi Gazdaság című lapban idézett összesítéséből kiderül: több tízezer fajta egészségügyi termék vásárlását bonyolították a kórházak közbeszerzéssel, ebből mintegy ötezer a gyógyszer. Tavaly az intézmények 52,5 milliárd forint értékben vásároltak ily módon gyógyászati kellékeket és gyógyszereket.) A diagnosztikai műszerek, gépek a teljes közbeszerzési érték 6,2 százalékának feleltek meg 2005-ben. Az egészségügy közbeszerzéseinek öt legnagyobb nyertese az ágazat közbeszerzéseinek 53 százalékát kapta meg tavaly. Ez az öt cég a Hunép Universal Rt., a Magyar Építő Rt., a Kipszer Rt., az Euromedic Pharma Rt., valamint a Siemens Rt.
#9
Medical Tribune IV. évf.3. szám
Medical Online
2006-02-01
Tesztelik az elektronikus kártyát  Márciustól Győr-Moson-Sopron, Vas és Zala megyében kezdi meg az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) az elektronikus TAJ-kártyák tesztelését. 2008-tól kizárólag elektronikus úton kell igazolni a jogviszonyt valamenynyi EU-tagállamban. Kártyaleolvasókat helyeznek majd el a háziorvosi rendelőkben, a járóbetegintézményekben és kórházakban. A tervek szerint az elektronikus TAJ-kártya a későbbiekben megfelel majd a most még a külföldi utazásokhoz szükséges európai egészségbiztosítási kártyának is, amely tavaly novemberben váltotta fel az E111-es nyomtatványt.  MTI  Kevés a nyílt közbeszerzés  Az egészségügyi ágazat tavalyi, 45,9 milliárd forint értékű beszerzéseinek mindössze 5,7 százalékára írtak ki nyílt közbeszerzési pályázatot – közölte a GKI Egészségügyi Kutatóintézet Kft. Az adatok szerint a közbeszerzések 71,2 százalékát az egészségügyi intézmények, 28,8 százalékát fenntartóik kezdeményezték. Az egészségügy közbeszerzéseinek öt legnagyobb nyertese a Hunép Universal Rt., a Magyar Építő Rt., a Kipszer Rt., az Euromedic Pharma Rt., valamint a Siemens Rt., ezek a cégek az ágazat közbeszerzéseinek 53 százalékát nyerték el 2005-ben.  MTI/uno.hu
hirdetés
hirdetés
hirdetés

Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?