Az új Egészségügyi Minisztérium büntetés helyett tanulásra épülő biztonsági kultúrát, transzparens országos leltárt és a kórházi autonómia fokozatos visszaadását ígéri. A strukturális fordulat és a valódi rendszerváltás esélyeit az IME XX. Egészségpolitika és egészségügyi rendszerek konferenciáján latolgatták az előadók.
A jövő héten publikáljuk az orvosok közösségi médiahasználatának és nyilvános online egészségügyi kommunikációjának etikai szempontjairól szóló állásfoglalást, írja a miniszter.
Jelentős átalakulás kezdődött meg az egészségügyi irányítás rendszerében az elmúlt hetekben, mondta az Egészségügyi Minisztérium közigazgatási államtitkára az AIPM szakmai konferenciáján.
A rendszer nem működhet tovább úgy, hogy a döntésekből pont azok maradnak ki, akikről az egész szól – fogalmazott a MedicalOnline-nak Hegedűs Zsolt. Az új tárcavezető első miniszteri interjújában beszélt a parancsuralmi működés lebontásáról, a hálapénz „átalakult” rendszeréről és arról is, kiknek kell aggódniuk az egészségügyben induló transzparencia-leltár miatt.
Az Egészségügyi Minisztérium leendő vezetője egy olyan koherens, szakmailag felépített, és valódi rendszerelméleti gondolkodást tükröző víziót vázolt fel miniszterjelölti meghallgatásán, amely a magyar politikában ma még inkább kivétel, mint szabály.
A Nobel-díjas Karikó Katalin is szerepet vállal a Hegedűs Zsolt körül formálódó szakmai tanácsadói körben, és a MedicalOnline információi szerint az új Egészségügyi Minisztérium közvetlen képviseletet adhat az ágazat legkritikusabb helyzetben lévő rétegének, a szakdolgozóknak is.
Hegedűs Zsolt miniszterjelölt Facebook-posztban üzent az ágazati irányításban, az államtitkárságon, a kórházakban, valamint a háttérintézményekben dolgozó vezetőknek.