hirdetés
2025. január. 27., hétfő - Angelika.
hirdetés

Gyógyszerfejlesztési célokat szolgáló részleggel gazdagodott az OKPI

A tüdőbetegségek, köztük a tüdőrák kezelésében alkalmazható gyógyszerek fejlesztését szolgáló, korai fázisú klinikai kutatóegységet adtak át az Országos Korányi és Pulmonológiai Intézetben (OKPI).

Az OPKI közleményében azt írták, hogy az újonnan átadott klinikai farmakológiai részlegével az intézet bekapcsolódik az innovatív gyógyszerfejlesztés korai szakaszába, segítheti új terápiák, így a tüdőbetegségek, különösen a tüdőrák kezelésében alkalmazható gyógyszerek fejlesztését.

Az új részleg létrejöttét segítette az OKPI és a Nemzeti Egészségügyi Fejlesztési Ügynökség (NEFÜ) között korábban létrejött együttműködés, amelynek köszönhetően "új fejezet kezdődött a tüdőgyógyászati betegségek kezelésében", írták.

Az új, korai fázisú farmakológiai klinikai kutatóegység a közlemény szerint nemcsak orvosszakmai szempontból bír kiemelt jelentőséggel, hanem közelebb visz a jövőben alkalmazható legmodernebb és leginnovatívabb, a ismerteknél hatásosabb, biztonságosabb új terápiákhoz is.

A kommünikében idézték Bogos Krisztinát, az OKPI főigazgatóját, aki felhívta a figyelmet arra, hogy az intézet új központja különösen fontos a daganatos, tüdőrákos betegek kezelésében, hiszen a jelenleg gyógyíthatatlan betegség kezelésében a korai fázisú klinikai kutatásokkal áttörést érhetnek el a jövőben.

A modern eszközökkel felszerelt új kutatórészleg a közlemény szerint tovább erősíti az OKPI tüdőgyógyászati kutatások és terápiák fejlesztésében betöltött vezető szerepét, általa pedig a magyar betegek a legkorszerűbb, jelenleg még kutatási fázisban levő terápiákhoz is hozzáférnek majd.

(forrás: MTI)
Olvasói vélemény: 0,0 / 10
Értékelés:
A cikk értékeléséhez, kérjük először jelentkezzen be!
hirdetés