hirdetés
2024. november. 21., csütörtök - Olivér.
hirdetés
hirdetés

A gyermekdiabetológia kézikönyve

Barkai László és Madácsy László professzorok gondozásában a SpringMed Kiadó Orvosi szakkönyvek sorozatában megjelent  A gyermekdiabetológia kézikönyve.

A könyvről:

„A világot elárasztották a könyvek az egyre terjedő cukorbetegségről. Van igény ebben a témában még egy újabb kiadványra? Miért van szükség a jelenlegi különleges könyvre, amit az olvasó a kezében tart? Miben különbözik ez a mű az eddigiektől?

Elsősorban abban, hogy tartalma a diabétesz egy különleges szegmenséről és betegcsoportjáról szól, a legjobban szeretett és a leginkább sérülékeny cukorbetegekről, vagyis a gyermekekről. Technikailag általában fiatalkorúakról beszélünk, de valójában ez a csecsemőkortól a fiatal felnőtt korig tartó periódus. A fiatalkori diabétesz incidenciája jelenleg is növekszik, de a jelenlegi diagnosztikus és terápiás lehetőségeinknek köszönhetően betegeink várható élettartama is jelentősen megnőtt. Az egyre több beteg ellátásához pedig sokoldalú és egyre mélyebb tudásra van szüksége a szakorvosoknak és szaknővéreknek – tekintsük hát át a frissítés szándékával ezt az új könyvet!”

A szerkesztők

 

A könyv összeállításában a gyermekdiabetológia kiváló magyarországi szakemberei vettek részt.

A gyermekdiabetológia kézikönyvét gyermekdiabetológusoknak, gyermekgyógyászoknak, egyetemi és PhD-hallgatóknak, a magyarországi diabétesz centrumok dolgozóinak ajánljuk.

 

Ajánlás:

A világon elsőként inzulinkezelésben részesülő személy egy gyermek volt, Leonard Thompson. Világszerte közismertek a kezelést megelőző és azt követő képek: a cachecticus gyermek az inzulin nélkül igen rövid időn belül meghalt volna, ugyanakkor a kezelés megkezdését követően nagyon hamar egy immáron egészséges gyermek képét láthattuk. Ugyanakkor a cukorbeteg gyermekek kezelése napjainkban is egyike a diabetológia legnagyobb kihívásainak. Világszerte emelkedik a diabetes előfordulása a négy évnél fi atalabbak körében, és hagyományosan nagyon nagy kihívás az adoleszcens korúak ellátása. Körükben a legnagyobb az ellenállás magával a betegséggel, az inzulinkezeléssel, ill. az azzal szükségszerűen együtt járó kötöttségekkel szemben. Egy gyermek természetesen elsősorban játszani szeretne – a gyermekkori cukorbetegség ezzel szemben többé-kevésbé a korai felnőtté válást is jelenti.

Napjainkban ugyanakkor egyre inkább emelkedik a 2-es típusú diabetes mellitusban szenvedő, többnyire adoleszcens korú fiatalok száma.

E hiánypótló gyermekdiabetológiai könyv Barkai László és Madácsy László professzorok gondozásában kiváló áttekintést nyújt a gyermekkorban előforduló diabetes patogenetikai hátteréről, diagnosztikájáról, akut és krónikus szövődményeiről. Kiemelt helyet foglalnak el a könyvben az új diagnosztikus és terápiás lehetőségek, a pumpakezelést is beleértve. Igen hasznos olvasmány, nem csak gyermekdiabetológusok számára.

Prof. dr. Kempler Péter,

a Magyar Diabetes Társaság elnöke

(forrás: MedicalOnline)
Olvasói vélemény: 0,0 / 10
Értékelés:
A cikk értékeléséhez, kérjük először jelentkezzen be!
hirdetés