Kórházak átadásáról is dönthet szerdán a Fővárosi Közgyűlés
Az egészségügyet érintő átalakításokról, közterületek elnevezéséről, illetve fővárosi kitüntető díjak adományozásáról dönt egyebek mellett szerdai ülésén a Fővárosi Közgyűlés.
A testületi ülés napirendjén szerepel a tizenkét, fővárosi önkormányzati fenntartású és egy alapítványi működtetésű egészségügyi intézmény állami tulajdonba adásáról szóló javaslat.
Tarlós István főpolgármester előterjesztésében hangsúlyozza: a fővárost az átadás-átvétel során semmilyen vagyonvesztés nem érheti, illetve az eljárásból fakadó költség nem terhelheti. Az állami átvétel kezdőnapja 2012. január 1. lenne, az átadás-átvétel zökkenőmentes lebonyolítása érdekében a főváros és a Nemzeti Erőforrás Minisztérium tematikus munkacsoportokat alakítana.
Ugyancsak napirenden van Szentes Tamás egészségügyért felelős főpolgármester-helyettesnek az önálló Szent Margit Kórház létrehozásáról szóló indítványa is; magát az előterjesztést csak az ülés előtt bocsátják rendelkezésre. A testület júniusban döntött arról, hogy vizsgálják meg az intézmény önállósága visszaállításának lehetőségét.
A közgyűlésen várhatóan szóba kerül majd a budai és a pesti rakpartokon fizetendő parkolódíj mértéke, a pesti oldalon egyes szakaszokon várhatóan csökkenthetik az árakat. Döntés születhet a BKV-járművek reklámhelyeinek értékesítéséről is.
Kilenc közterület elnevezéséről, illetve korábbi nevének módosításáról is dönthetnek a képviselők. Tarlós István főpolgármester előterjesztése szerint a változásokat több fővárosi kerület kezdeményezte. A javaslat szerint lehetőség nyílik "olyan jelentős magyar történelmi személyeknek is méltó emléket állítani", akiknek nevét jelenleg nem viseli fővárosi közterület.
Dönthetnek a képviselők Kaltenbach Jenőnek, az LMP fővárosi frakcióvezetőjének javaslatáról is, amelyben helyi népszavazás elrendelését indítványozza. A kezdeményezés arra irányul, hogy a főpolgármestert és a közgyűlés képviselőit a 2014-es önkormányzati választáson is a jelenlegi rendszernek megfelelően választhassák meg a budapestiek, tehát a főpolgármestert közvetlenül, míg a képviselőket pártlistákon.