Gulyás Gergely: Nincs ezer forintos kormánydöntés!
Könnyű belátni, hogy mindenki számára sérelmes, ha valaki nem megy el az orvoshoz a lefoglalt időpontban – mondta Gulyás Gergely a csütörtöki Kormányinfón.
Erre reflektált a csütörtöki Kormányinfón Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter, aki amellett, hogy hangsúlyozta, „nincs ezer forintos kormánydöntés”, úgy vélte, könnyű belátni, hogy az ellátók és a betegtársak számára is sérelmes, ha valaki nem jelenik meg az általa lefoglalt időpontra, fél- egy órát is elvéve másoktól. A politikus szerint a felvetés jogos, ugyanakkor nyomatékosította, ez a díj semennyiben nem mérhető össze a 300 forintos vizitdíjjal – amely ellen 2008-ban ellenzékből népszavazást kezdeményezett a jelenlegi kormánypárt –, ugyanis annak visszatérítése szóba sem került.
Ugyancsak a járóbeteg-szakellátási konferencián beszélt arról Takács Péter, hogy az orvosok 10-15 százalékának csökkent a teljesítménye a béremelést követően, ez az etikátlan viselkedés pedig rányomja a bélyegét a betegellátásra. Bár Gulyás Gergely közölte, nem kíván reflektálni az államtitkár szavaira, mert nem ismeri azt pontosan, de azt elmondta, az egészségügyi ellátásban jelentkező problémák között az egyik az, hogy míg korábban a paraszolvencia teljesítményelvű juttatásként működött, annak helyébe mára a tisztességes orvosbérek léptek. Az orvosok korábbi fizetésük többszörösét kapják meg, bárhogyan is dolgoznak, ennek tükrében a miniszter „hízelgő és optimista” adatnak tartja a 10-15 százalékot. Úgy vélte, a jelenség ellen a kórházigazgatók tudnak fellépni, amennyiben ehhez jogszabály-módosításra is szükség lenne, arra a szakállamtitkárság tehet előterjesztést a kormány számára.
Ahol a kórházigazgató alkalmas a feladatára, ott rend és tisztaság van – válaszolta Gulyás Gergely arra a felvetésre, hogy miért csak Magyar Péter kórház látogatási akciója után orvosoltak hosszabb ideje fennálló problémákat egyes intézményekben.
Nem készül kormányátalakítás – szögezte le a miniszter arra az újságírói kérdésre válaszolva, amelyben más érintettek mellett Pintér Sándor, az egészségügyért felelős belügyminiszter nevét is megemlítették.