Az orvosi kamara alelnöke az eutanázia-ügyről
Szembenézés helyett a valóság eltagadása zajlik – mondta a Magyar Orvosi Kamara alelnöke arról az ellenkérelemről, amit a kormány írt a strasbourgi bíróságnak Karsai Dániel alkotmányjogász beadványára. Az RTL riportja.
- Karsai Dániel szerint nyerhető az ügye Strasbourgban
- Kormányálláspont: Karsai Dániel kérelme elfogadhatatlan
- Az emberek többsége támogatná a kegyes halált
- Párbeszéd az életvégi döntésekről
- Kovács József: Gazdag és szabálykövető országokban lehet eutanázia
- Társadalmi párbeszédet az eutanáziáról!
- Bíróság előtt Magyarország az életvégi döntések teljes tilalma okán
Mindennapi nehézségeiről beszélt korábban az RTL-nek a gyógyíthatatlan betegséggel küzdő Karsai Dániel. Azért fordult a strasbourgi bírósághoz, hogy a kegyes halált választhassa, ha már nem tud méltó életet élni. Betegsége miatt egymás után sorvadnak el az izmai, ami végül a fulladásához vezet majd.
Kérelmére reagálva a magyar kormány is elküldte észrevételeit az Emberi Jogi Bírósághoz. Ebben azt kérik, hogy nyilvánítsák elfogadhatatlannak Karsai Dániel kérelmét, mert szerintük Magyarországon jól kiépített hospice ellátás áll a halálos betegek rendelkezésére, amivel megőrizhetik az emberi méltóságukat. Azt is írták, a magyar társadalom gondoskodik és támogatja a betegeket. Felsorolják például, hogy van tb finanszírozott gyógyszer, ami 25%-kal növeli az élettartamot, lehet járni fizikoterápiára, és a beteg akkor is tud megfelelő állagú ételhez jutni, amikor már a nyelés is nehézkes.
A Magyar Orvosi Kamara alelnöke szerint aki a kormány beadványát írta, vagy nem ismeri, vagy nem akar szembenézni a magyar egészségügy helyzetével.
Milyen nehézségekkel küzdenek a végstádiumú betegek Magyarországon, és milyen helyzettel néznek szembe az őket ellátó, végtelenül leterhelt ápolók? A MOK és a Független Egészségügyi Szakszervezet alelnöke elmondja a videóban.