hirdetés
2025. január. 23., csütörtök - Zelma, Rajmund.

Veszélybe került a hajléktalankórház (Bővítve!)

A kormány a koronavírus-járvány idején rengeteg kiszolgáltatott ember ellátását sodorná veszélybe azzal, ha egy irodaberuházás miatt bezárnák a hajléktalan embereket ellátó, XIII. kerületi Szabolcs utcai kórházat, írta Budapest főpolgármestere pénteken a Facebook-oldalán.

Karácsony Gergely közölte: a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő egyoldalúan felmondta a bérleti szerződést a fővárosi önkormányzattal arra a Szabolcs utcai ingatlanra, amelyben a hajléktalan embereket ellátó kórházat működteti a főváros. A szerződést azért mondták fel, hogy a kórház helyére "központi költségvetési szervet" költöztessenek.

Azt írta: január óta három miniszterrel is igyekeztek megértetni a kialakult helyzet tarthatatlanságát, a héten pedig a miniszterelnök figyelmét is felhívta arra, hogy a kormány ezzel rengeteg kiszolgáltatott ember ellátását sodorná veszélybe, és újabb terheket tenne az így is az összeomlás szélén álló egészségügyi intézményekre.

Karácsony kiemelte: a járvány lecsengése után a fővárosi önkormányzat kész tárgyalni arról, hogy a hajléktalankórháznak máshol találjanak méltó elhelyezést, járványidőszakban azonban ez kivitelezhetetlen. "Szóltunk, írtunk, beszéltünk, egyeztettünk, hogy a kormányt jobb belátásra bírjuk. Eddig semmi. Talán majd most"...

*

A Fővárosi Önkormányzat kilenc hónapja tisztában van azzal, hogy a XIII. kerületi Szabolcs utcai kórház bérleti jogviszonya meg fog szűnni, mivel értesítést kapott erről, reagált a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt. pénteken Karácsony Gergely főpolgármester aznapi bejegyzésére.

Az MNV úgy reagált, a hat hónapos felmondási idő (2020. augusztus 30-tól 2021. február 27-ig) lejártát megelőzően, a főváros tétlensége miatt kialakult helyzet ideiglenes rendezése érdekében - különös tekintettel a járványidőszakra - februárban egy új, rövid távú, határozott idejű bérleti szerződést ajánlottak fel. Ennek értelmében az ingatlanban való tartózkodás április 30-ig biztosított. Ezt a szerződési ajánlatot az MNV Zrt. aláírta és megküldte, a fővárostól viszont a mai napig válasz nem érkezett. "Budapest Főváros Önkormányzatának tehát az értesítéstől számítva mintegy 9 hónap állt rendelkezésére, hogy az ingatlanban folytatott egészségügyi szolgáltatás ellátását más módon szervezze meg", tették hozzá.

(forrás: MTI)

Könyveink