hirdetés
2024. december. 24., kedd - Ádám, Éva.

Új lehetőség a diszfágiás betegek kezelésében az SE-n

Jelentősen megkönnyíti a nyelészavarban (diszfágia) szenvedő betegek diagnosztikáját és kezelését az az új endoszkópos eszköz, amelyet április 25-én adtak át a Semmelweis Egyetem Rehabilitációs Klinikáján.

Az új flexibilis endoszkóp lehetővé teszi a súlyos nyelészavarok non-invazív vizsgálatát, aminek köszönhetően a szakemberek pontosabb diagnózist állíthatnak fel, és hatékonyabb kezelési tervet dolgozhatnak ki.

A diszfágia a betegek körülbelül harmadánál agysérülés következtében alakul ki, a stroke-ból felépülő pácienseknek pedig több mint felét érinti, és komoly szövődményekhez, akár halálos kimenetelhez is vezethet.

Ez az eszköz jelentősen javíthatja a nyelészavar diagnosztizálását és kezelését, a minél korábban elkezdett kezelésnek köszönhetően pedig rövidülhet a betegek kórházi benntartózkodásának ideje is. A klinikák közötti együttműködés jegyében a rehabilitációs klinikán készült felvételeket a fül-orr-gégészeti és fej-nyaksebészeti klinika szakemberei távmedicina révén értékelik ki, így a gyakran súlyos állapotú betegek utaztatása nélkül képesek leszünk a probléma korai felismerésére és azonnali beavatkozásra, ami alapvetően javíthatja betegeink életminőségét – emelte ki Cserháti Péter, a Semmelweis Egyetem Rehabilitációs Klinikájának igazgatója.

Az intézmény elkötelezett amellett, hogy a legfejlettebb orvosi technológiát és terápiás módszereket kínálja betegei számára.

Fotó: Semmelweis Egyetem
Fotó: Semmelweis Egyetem

A Danone Magyarország Kft. Nutricia üzletága és a Szent Vincent Rehabilitációs Központ támogatásával beszerzett új eszközt egy évig használhatják az intézmény logopédusai, valamint hang-, beszéd-, és nyelésterapeutái.

Az átadóünnepségen Flamm Attila, a fejlesztést támogató Danone Magyarország Kft. Nutricia üzletágvezetője elmondta, hogy a társadalmi felelősségvállalás jegyében évek óta egészségipari együttműködő partnere a cég a klinikának, és reményeik szerint a készülék jövőbeni biztosításával hosszú távon is hozzájárulhatnak majd a nyelészavarban szenvedők még hatékonyabb terápiájához.

(forrás: Semmelweis Egyetem)

Könyveink