hirdetés
hirdetés
2024. április. 16., kedd - Csongor.
hirdetés

Tartós szekréciógátlás

Mi történik a H. pylori eradikációja után?

A British Medical Journal szeptember 13-i számában közölte azt a dán tanulmányt, amelynek szerzői országuk egyik 470 000 lakosú megyéjének fekélybetegei körében mérték fel az illetők állapotát és az antiszekretoros gyógyszerek szedésének alakulását.

Kizárólag olyan betegeket követtek, akiknél a gyomor- vagy nyombélfekélyt endoszkópos lelet bizonyította és akiknek a betegsége szövődménymentesen zajlott. A követést az eradikációhoz használt gyógyszerek első receptjének kiváltásától kezdték, és egy hat évvel későbbi, előre meghatározott dátumig (illetve a beteg haláláig vagy a megyéből történő elköltözéséig) folytatták. A vizsgálók abból indultak ki, hogy szövődménymentes gyomor- és nyombélfekély kapcsán a sikeres eradikáció után nem indokolt sem az antiszekretoros kezelés, sem az endoszkópos vizsgálat megismétlése. Az eradikáció sikerességének megítéléséhez a szakirodalom az ureakilégzési próbát ajánlja, kiújuló tünetek esetén pedig egy második eradikációs kúrát javasol. Ennek ellenére egyre tartósabban alkalmazzák a H2-receptor-antagonistákat és a protonpumpagátlókat.

A teljes cikket csak regisztrált felhasználóink olvashatják. Kérjük jelentkezzen be az oldalra vagy regisztráljon!

A kulcsos tartalmak megtekintéséhez orvosi regisztráció (pecsétszám) szükséges, amely ingyenes és csak 2 percet vesz igénybe.
E-mail cím:
Jelszó:
dr. simonfalvi ildikó
a szerző cikkei

Olvasói vélemény: 0,0 / 10
Értékelés:
A cikk értékeléséhez, kérjük először jelentkezzen be!
hirdetés