Szolnokon is lesz ritmusjavító
Hamarosan új elektrofiziológiai laboratórium kezdi meg működését a szolnoki Hetényi Géza Kórház regionális kardiológiai centrumában – írja az MTI.
A szolnoki kardiológiai centrum munkáját a kezdetektől segítő Gottsegen György Országos Kardiológiai Intézet elsősorban szakmai segítséget nyújt az új laboratórium fejlesztéséhez és működtetéséhez, míg a műszerek a Szolnok Szívügyünk Alapítványnak köszönhetően kerülnek a kórházba - jelentette be Bene Ildikó főigazgató keddi sajtótájékoztatóján.
Ofner Péter, az Országos Kardiológia Intézet vezetője elmondta: az elektrofiziológiai laboratóriumban elvégezett vizsgálatokkal lehetővé válik az egyes szívritmuszavarok pontos diagnosztizálása, majd katéteres úton azok megszüntetése oly módon, hogy ezzel kiváltható a betegeknél az állandó gyógyszerszedés.
Földesi Csaba, az országos intézet osztályvezető főorvosa hozzátette: a szív időszakos ritmuszavarainak pontos felderítése után a betegség nagyon jó eséllyel gyógyítható. Évente ezért 2500-2600 katéteres beavatkozást végeznek az országban.
Herczeg Béla osztályvezető kardiológus a labor felállítását mérföldkőnek minősítette a regionális kardiológiai centrum életében, megjegyezve, ezzel a már folyamatosan végzett pacemakerbeültetések után teljessé vált az elektrofiziológiai profiljuk. A szolnoki kórházban a központi finanszírozástól függően évente 50-60 beavatkozást végeznek majd.