Problématérképet állított össze Pintér Sándornak a MOK
Részletes problématérképet állított össze a covidellátásban tapasztaltakról a Magyar Orvosi Kamara, szúrta ki a MOK portálján a 444.hu.
A dokumentum arra utal, hogy a belügyminiszter kérésére fogalmazták meg a kamara területi szervei az egyes problémákat és javaslatokat.
„A Magyar Orvosi Kamara (MOK) fontosnak tartja, hogy a miniszter úr ágyközeli/kollegiális megfigyelésekre, érzetekre is kíváncsi, ezért megkértük a megyei elnököket, hogy gyűjtsék össze az általuk érzékelt problémákat” - kezdődik a levél.
A következő problémákat sorolja a levél:
- Az orvosok nem tudják, hogyan alakul majd az önként vállalt többletmunka díjazása, több helyen pedig az ügyeleti díj mértéke sem tisztázott. Az egészségügyi szolgálati jogviszonyról szóló rendelet 8 napot adott az intézményvezetőknek, hogy erről tájékoztassák a dolgozókat. Ez a határidő rég letelt.
- A járóbeteg szakellátásban dolgozókban félelmet kelt, hogy nem tudják, mi történik, ha az önkormányzati fenntartásból állami kezelésbe kerül az intézményrendszer.
- A háziorvosi ellátásban teljesíthetetlenek a praxisközösségi vállalások. Így az ennek kapcsán beígért bérkompenzációtól sokan eleshetnek.
- Az oltási terv végrehajtásához kapcsolódó adminisztráció többletterhet ró a háziorvosokra és a kórházakhoz integrált praxisokban dolgozókat aggasztja az elvezényelhetőség. Ennek kapcsán kiemelik, hogy nem kényelmi szempontból zavarná őket, ha otthonuktól messze kéne dolgozniuk, hanem ellátásbiztonsági szempontból.
A 444.hu szerint a javaslatok között szerepel az is, hogy járja körbe egy tanácsadó a kórházakat, aki ellenőrzi, hogy a lélegeztetések megfelelően folynak-e, mert „sok irracionális, vagy minőségileg elfogadhatatlan megoldás van.”
A MOK Pintér Sándornak írt levele PDF-formátumban itt tölthető le.