Nem tudatos indítóokok tudománya: a pszichoanalízis
Hermetikusan elzárt tények
A Magyar Pszichoanalitikus Egyesület (MPE) október 21–22-én tartotta 12. őszi konferenciáját Budapesten, a Corvinus Egyetemen. A gyűlés azzal a generációkat átívelő folyamattal foglalkozott, amelyben a lelki traumát okozó eseményeket megosztjuk egymással.
A pszichoanalízis a nem tudatos indítóokok és a lelki kapcsolatok feltárásának tudománya. Hazánkban közel száz éve pszichoanalitikussá vált klinikai pszichológusok és orvosok képviselik és fejlesztik a pszichoanalízis eszmerendszerét, gyógyítják a hozzájuk forduló, lelki problémákkal küzdő gyermekeket, serdülőket és felnőtteket. Halász Annának, az egyesület elnökének megfogalmazása szerint a modern pszichoanalízistolyan alkotó folyamatnak lehet tekinteni, amelyben a múltbeli és az aktuális élmények egyaránt fontos szerepet játszanak. Ezeket a páciens és a terapeuta közösen éli át és együtt dolgozik velük.
A pszichoanalízis mai koncepciója alapján a leggyakoribb tünetek megjelenése – szorongás, depresszió, alkalmazkodási zavarok – elválaszthatatlan attól a lelki traumákat tartalmazó kora gyermekkori kapcsolattól, amelyben megfogant.
A teljes cikket csak regisztrált felhasználóink olvashatják. Kérjük jelentkezzen be az oldalra vagy regisztráljon!