hirdetés
hirdetés
2024. november. 21., csütörtök - Olivér.
hirdetés

Interjú-Ez az út nem jó irányba vezet

Bár a világ sebészete a robotika alkalmazása, a telemedicina felé halad – előfordult, hogy a technika segítségével Amerikából irányított műtéttel Strasbourgban operált betegből távolítottak el epehólyagot –, Magyarországon a finanszírozási gondok miatt sokszor már a rutin laparoszkópos technikák alkalmazása is gondot jelent. Egyre gyakrabban, egyre több helyen súlyos bírálatok érik a sebészeti osztályok vezetőit a rossz gazdasági teljesítmények miatt – mondja Kiss János professzor, országos sebész szakfelügyelő főorvos.

Az utóbbi időben a sebészek mintha minden orvosi szakterületnél hangosabbak volnának, elég csak a szekszárdiak vállalkozóvá válása körüli bonyodalmakra gondolni, vagy arra, hogy 99 osztályvezető főorvos aláírásával nyilatkozatban kérték a miniszter és más ágazati vezetők segítségét – elsősorban a finanszírozási gondok megoldásában. Mi az, ami ennyire borzolja a kedélyeiket? Kaptak egyáltalán választ a felvetéseikre?
– Tudomásom szerint mindmáig nem kaptunk választ; egyelőre azt kell gondolnunk, hogy a választások miatt. Mindezek a gondok amúgy régebbre nyúlnak vissza. Az utóbbi hónapokban, években a sebészet nagyon alulértékelt pozícióba került. Amikor rákérdeztem az OEP egyik vezető munkatársánál, hogyan is van ez, elismerte az alulfinanszírozottságot, de azt is mondta, hogy a sebészet olyan szakterület, amelynek muködtetését ki kell gazdálkodnia egy valamit magára adó kórháznak.

A teljes cikket csak regisztrált felhasználóink olvashatják. Kérjük jelentkezzen be az oldalra vagy regisztráljon!

A kulcsos tartalmak megtekintéséhez orvosi regisztráció (pecsétszám) szükséges, amely ingyenes és csak 2 percet vesz igénybe.
E-mail cím:
Jelszó:
Köbli Anikó
a szerző cikkei

Olvasói vélemény: 0,0 / 10
Értékelés:
A cikk értékeléséhez, kérjük először jelentkezzen be!
hirdetés