hirdetés
hirdetés
2024. április. 29., hétfő - Péter.
hirdetés

Interjú a vizsgálat vezetőjével

Harry R. Büller professzor (Akadémiai Orvosi Központ, Amszterdam) a vizsgálat kapcsán felmerült kérdésekre telefonos interjúban válaszolt.

– Milyen mértékben tekinthetők az eredmények bizonyító erejűnek?

– A korábbi vizsgálatokban az onkológiai betegek trombózisuk miatt kapták a kis molekulatömegu heparint. Megfigyelték, hogy ezeknek a pácienseknek a 3 és a 6 hónapos túlélése sokkal jobb volt. Az első lépés annak a hipotézisnek a megteremtése volt, hogy a gyógyszer a trombózisos szövődményektől függetlenül is javítja a rákbetegek élettartamát. A második lépésben azt kellett megvizsgálni, hogy az eredményeket nem befolyásolta-e valamilyen torzítás. Azonban a megállapítás továbbra is igaznak bizonyult. A harmadik lépés a MALT vizsgálat volt, amelyben teszteltük a hipotézist. Ezeknek a pácienseknek már nem volt trombózisuk. A koncepció továbbra is megállta a helyét. A kérdés az, hogy vajon egyetlen vizsgálattal meggyőzhető- e mindenki. A válasz: természetesen nem, ezért további vizsgálatokra is szükség van. A negyedik lépést egy olyan vizsgálat fogja jelenteni, amely tovább erősíti, hogy a nadroparin javítja a rákbetegek élettartamát a trombózisos szövődményektől függetlenül. Ez lesz az IMPACT vizsgálat.

A teljes cikket csak regisztrált felhasználóink olvashatják. Kérjük jelentkezzen be az oldalra vagy regisztráljon!

A kulcsos tartalmak megtekintéséhez orvosi regisztráció (pecsétszám) szükséges, amely ingyenes és csak 2 percet vesz igénybe.
E-mail cím:
Jelszó:
Olvasói vélemény: 0,0 / 10
Értékelés:
A cikk értékeléséhez, kérjük először jelentkezzen be!
hirdetés