hirdetés
2024. november. 25., hétfő - Katalin.

Egészségipar

Gyógyulás festői környezetben

A magyarországi gyógyturizmus és a fürdőzés szerelmeseinek tábora újabb gyöngyszemmel gazdagodott. Heves megyében, az Egerhez közeli Demjén-völgyben átadták a termálfürdőhöz tartozó élményfürdőt. Így a komplexum már szinte teljes egészében a nagyközönség rendelkezésére áll. Az ünnepélyes megnyitó után az MTI-Press először Tóth Péternél, a létesítmény ügyvezető igazgatójánál érdeklődött.

– Milyen az itt talált víz hatása és összetétele?

– A víz hatszázkilencven méterről tör fel és hatvannyolc fokos, ez az ország legújabban feltárt gyógyvize. A vizsgált összetevők alapján nátrium-kalcium-hidrogén-karbonátos, kemény fluoridos, kénes termálvízről beszélhetünk, amelynek jelentős a vas- és a kovasavtartalma is. Egyes hozzáértői vélemények szerint a magyarországi gyógyvizek nem létező ranglistáján nagyon előkelő helyet foglal el a demjéni. Az összetevőket hosszú lenne felsorolni, elsősorban talán a ként kellene kiemelnem. A kén olyan vérellátás nélküli szövetekbe is beépül, amilyen például a porc. Kopásos végtagízületi megbetegedések esetén az ízületi porc a kénes fürdőkúra hatására jelentősen javulhat, az ereket tágítja, a szív vérellátását is segíti. Ebből adódóan a fürdőkúra alkalmazható többek között a reumatikus bántalmak csökkentésére, ízületek kopásos degeneratív elváltozása, csontritkulás, köszvény, csontsérülések és ortopédiai műtétek utókezelésére egyaránt.

– Mit tudhatunk a gyógyfürdő kialakításáról?

– Elsődleges célunk az volt, hogy egy természet közeli fürdőt alakítsunk ki. Ennek érdekében kerültük a műanyagok használatát. Az épületek is fából és természetazonos anyagokból készültek. A pergolák tartó oszlopai és a burkolatok alapanyaga kizárólag a közeli kőbányából kerültek ki. Érzésünk szerint fürdőnket sikerült teljes egészében a természetes környezetbe illeszteni.

– Mit terveznek még építeni és mennyi lesz a teljes beruházás költsége?

– Már hozzákezdtünk a barlangfürdő kialakításához, de ennek elkészültére, illetve átadására még két-három évet várni kell. A teljes költségek várhatóan elérik majd a háromszáz millió forintot.

– Üzleti vállalkozás lévén kiket tekintenek célközönségnek?

– Gyógyfürdőnk kifejezetten a magyar közönséget célozza meg, főként olyan egyéneket és családokat, akik vékonyabb pénztárcával rendelkeznek. Ennek megfelelően alakítottuk ki árainkat is, amelyek egy felkapott gyógyfürdőhöz képest nagyon barátinak mondhatók, és néhány hajnali órától eltekintve egész nap nyitva tartunk. Különösebb reklámtevékenység helyett mi inkább az úgynevezett szájpropagandában hiszünk. Ezeken az alapelveken a jövőben sem kívánunk változtatni, ha úgy tetszik ez a mi „ars poeticánk”.

Párvy Tivadar, MTI-Press

cimkék

Könyveink