hirdetés
2024. december. 23., hétfő - Viktória.

Ficzere: Önpusztítunk, majd felháborodunk

Egészségtelen életmódot élünk, aztán felháborodunk, ha nem részesülhetünk varázsütésre a legújabb kezelésekben. Dr. Ficzere Andrea, a Magyar Kórházszövetség elnökhelyettese szerint közös feladat az egészségügyi ellátás színvonalának emelése.

Kapcsolódó cikkek

Bár a híradásokban általában az egészségügy problémáira és gyengeségeire világítanak rá, a hétköznapokon számtalan ember dolgozik fáradhatatlanul azért, hogy meggyógyuljunk, vagy, hogy meg se betegedjünk. Ezeket a hétköznapi hősöket szeretné megtalálni a Házipatika.com hat kategóriában, a szakmai zsűri és az olvasók szavazatai alapján. Az Egészséghősök programról a szakmai zsűri egyik tagjával, a Magyar Kórházszövetség elnökhelyettesével, dr. Ficzere Andreával beszélgetett a lap.

Egészséghősök nevű programunkkal olyan egészségügyi szakdolgozókat és civileket díjaznánk, akik a rivaldafénytől távol is sokat dolgoznak mások egészségéért. Ön szerint kik lehetnek ilyen hősök, és miért fontos kiemelni őket?

Dr. Ficzere Andrea: Sajnos az egészségügyi szakma megítélése az utóbbi időben sokat romlott, ezért magam is igyekszem megragadni minden olyan lehetőséget, amellyel az emberek orvoslásba és saját egészségükbe vetett hitét visszaadhatjuk. Ez mindkét fél számára fontos, hiszen a beteg állapotát is jelentősen befolyásolja, hogy hisz-e a gyógyulásában és bizalommal fordul-e az őt ellátók felé.

A médiában és a közösségi oldalakon megjelenő hírek azonban sokszor olyan eseteket ragadnak ki - és nagyítanak fel -, amelyek egyáltalán nem általánosak. A külső szemlélőkben is inkább a negatív példák maradnak meg, holott számunkra a pozitívak szerencsére sokkal gyakoribbak és markánsabbak. Ezek legtöbbje azonban nem jut el a szélesebb közönséghez. Sok szó esik a forráshiányról és a túlterheltségről is, és bár elindult egy bérnövekedés, azt hiszem, a legtöbb egészségügyben dolgozót nem a pénz tartja a pályán. Sokkal fontosabb számukra a szakma iránti elköteleződés és a betegek szeretete.

De ugyanilyen fontos kiemelni azokat a civil embereket is, akik egy személy vagy közösség egészségéért dolgoznak. A legtöbbjük nem pénzért, hanem hitből és elköteleződésből végzi a munkáját, és nem kerül fel a sajtó hasábjaira. Az ilyen szerény, de áldozatos munkavégzést szeretnénk az Egészséghősökkel is példának állítani.

A teljes cikk

(forrás: Házipatika)

Könyveink