Elutasították Cser Ágnes feljelentését az egri kórház ügyében
A szakszervezeti vezető tavaly október 30-án tett feljelentést az Országos Rendőr-főkapitányságon a Heves Megyei Önkormányzat 21 képviselője ellen. Beadványát azzal indokolta, hogy az önkormányzat elnöke és húsz képviselő kötelességét megszegve döntött a kórházi pályázatokról.
Cser szerint a feljelentettek vagyonkezelő és közszolgáltatási szerződést hagytak jóvá a HospInvest Zrt.-vel, holott a cég banki igazolása a megyei bíróság jogerős ítéletében rögzítetten is nem felelt meg a pályázati kiírásnak. A képviselők a szerződés aláírása előtt tudtak erről.
A Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) feljelentés-kiegészítés során beszerezte az egri Markhot Ferenc Kórház működtetésének átadásával kapcsolatos iratokat és bírósági perek határozatait. Ezután bűncselekmény hiányában elutasította a feljelentést. A döntés ellen Cser panasszal élt.
A Heves Megyei Főügyészség szerint a panasz nem alapos, mert az NNI helyesen állapította meg, hogy a feljelentésben közölt magatartás sem a hűtlen kezelés, sem a hivatali visszaélés törvényi tényállásába nem ütközik. A hűtlen kezelést az követi el, akit idegen vagyon kezelésével bíztak meg, s e kötelességének megszegésével vagyoni hátrányt okoz. A főügyészség szerint az iratok között van a CIB Bank tavaly március 13-i igazolása is, amely rögzíti, hogy a HospInvest a 2004. februári számlanyitása óta fizetési kötelezettségeinek mindig időben, pontosan eleget tett. Ez már a szerződés megszavazása és aláírása előtt a képviselők rendelkezésére állt. Így kötelességszegés nem történhetett.
Forrás: heol.hu