Európai uniós támogatással, egynapos sebészetet alakítanak ki a Móri Városi Kórházban; évente háromezer műtétet végeznek majd; a keddi műszaki átadáson részt vett az egészségügyi miniszter is.
A móri kistérség évi mintegy 110–120 ezer járóbetegét ellátó városi kórház mintegy 691 millió forint európai uniós támogatást nyert az egynapos sebészet létrehozására – mondta el Székely Tamás.
S mivel az önkormányzat a 10 százalékos önrész biztosítása mellett a kórházi járóbeteg-szakrendelő felújítását is finanszírozza, mintegy 1 milliárd forint értékű egészségügyi beruházással gyarapodik a város és a kistérség – tette hozzá a miniszter.
Mint mondta, az egynapos sebészetek nagy előnye, hogy költséghatékonyan működtethetők, a betegek pedig megszokott környezetükben, otthonukban lábadozhatnak.
Balika Zoltán főigazgató közölte: Mór egynapos sebészetén sebészeti, érsebészeti, plasztikai sebészeti, szemészeti, térdsebészeti és nőgyógyászati beavatkozásokat végeznek majd. A betegeket a szükséges engedélyek megszerzését követően, várhatóan május végétől fogadják majd.
A teljes projekt – beleértve a pénzügyi elszámolást is – az év végére fejeződik be, de a hátralevő építési, kivitelezési munkákkal augusztus végére végeznek.
Popovics Péter a családjával együtt 10 évet élt Japánban, és Yokohamában (Fukushimától 180 km-re) élte át a 2011 márciusi történelmi földrengést, melynek következményei gyökeresen megváltoztatták mindannyiuk életét. Az emlékirat egyrészt a szerző gyerekeinek nyújt magyarázatot a család gyökereire, másrészt pedig feldolgozza családjuk azon megpróbáltatásait, melyekre a fukushimai atomerőműbaleset következtében az események sodrása nem adott lehetőséget. A könyv központi része a földrengés napjától számítva napi bontásban mutatja be a katasztrófa kibontakozásával párhuzamosan a velük történteket mindaddig, amíg el nem hagyták Japánt.
Nyelv: magyar...
Die Arzt-Patienten-Beziehung erfordert über die alltäglichen Kommunikationsfähigkeiten hinausgehend auch spezielle Kenntnisse. Die alltägliche Praxis...