Bár azt mondják, az anyák már a baba sírásából is pontosan tudják, hogy szoptatniuk vagy pelenkát cserélniük kell éppen, mostantól talán a technika is segít nekik annak megfejtésében, hogy a csecsemő éppen mit akar üzenni környezetének.
A kórházból hazaérve minden friss szülő hamarosan megtapasztalja, hogy az újszülöttnek igen hangos – ennél fogva hatásos – eszköze van annak jelzésére, hogy éhes, álmos, fáj valamije vagy teli a pelenkája. A gyermekgondozási könyvek azonban sajnálatos módon semmi támpontot nem adnak arra vonatkozóan, hogy pusztán a baba sírása alapján miként válasszunk a lehetséges okok közül.Bár sokan állítják, hogy számukra már a sírás színezete is tévedhetetlen támpontot a helyzet megoldásához, legalább ugyanennyien vannak, akik szerint kizárólag erre támaszkodva könnyen előfordulhat, hogy mellre teszik azt a csecsemőt, aki csupán azt kívánta jelezni, hogy eljött a tisztába tevés ideje.Számukra kínálnak megoldást japán kutatók, akik egy számítógépes statisztikai programmal elemezték a csecsemők sírását.
Joachim Frank biofizikus, Tim Hunt biokémikus és Dan Shechtman kémikus mellett több neves kutatóval is találkozhatnak a Nemzeti Tudósképző Akadémia növendékei vasárnaptól Szegeden.
A Sleep Health folyóiratban február 26-án jelent meg a Central Queensland University, Appleton Institute for Behavioural Science kutatóinak cikke, amelyben azt a kérdést járták körül, hogy a szexuális aktivitás milyen hatással van az alvásra.
Egynapos sebészeti ellátásban elsősorban emlő- és pajzsmirigyműtéteket végeznek abban az új műtőben, amelyet a napokban adtak át a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Sebészeti Klinikáján.
E kötet a hazai pszichoanalitikus-pszichoterápiás szcéna egy olyan kiemelkedő szereplőjével invitálja közös elmélkedésre az olvasót, akinek nem csak...