hirdetés
2024. november. 24., vasárnap - Emma.

Az orvosok sem kapnak rendes ellátást

A kormány politikai kommunikációs okokból nem zár be kórházakat, de bizonyos ellátások ideiglenesnek mondott, a valóságban viszont gyakran végleges megszűnésének a gyakorlati következményei sokkal rosszabbak; erről a Magyar Orvosi Kamara volt elnöke beszélt a Klubrádióban.

Az egészségügy drámai romlását az jelzi Kincses Gyula szerint, hogy már az orvosok sem tudnak kollegiális hálózaton belül gyorsan, könnyen ellátáshoz jutni. Mint mondta: "Régen azért ez az előnye megvolt a szakmának, hogy én ismerem, tudom, fogadnak, tehát nekem könnyebb. Ettől még a 10 millió embernek ez nem oldja meg a problémáját, de ilyen szempontból igazságosabb lett a rendszer, mert már nekünk sem oldódik meg."

Korábban a Fidesz politikája is arra irányult, hogy politikai hiba, ha kórházat, vagy egészségügyi intézményt zárnak be. "Ezt nagyon ügyesen csinálja a kormány: nem zárnak be, nincs semmi ilyen, mondta Kincses Gyula. De valóban az a gyakorlat, hogy átmenetileg szünetel az ellátás. Rengeteg helyen.

"Ezzel a technológiával jó eséllyel ott szűnik meg az ellátás, ahol arra a legnagyobb szükség lenne, hiszen pontosan a hátrányos helyzetű településeknek rossz az orvos és nővér megtartó képessége. Tehát onnan fog inkább elmenni az ellátó személyzet, mint a második kerületből. Így pont ott, ahol a legnagyobb szükség van az ellátásra, ott tud ezzel a technikával megszűnni, és főleg semmi garancia nincs arra, hogy egy igazságos hozzáférésű, egyenletes hozzáférésű kapacitás alakul ki."

Kincses Gyula javaslata az, hogy kellene egy védett kapacitási kört kijelölni, amire azt mondja a kormány, hogy ezeket az intézményeket, ezeket a telephelyeket mindenképpen megvédem. Mint fogalmazott: "nincs szükség ennyi kórházra, ez teljesen könnyen belátható.

A teljes információ

 

(forrás: Klubrádió)

cimkék

Könyveink