A választások örök puskaporos hordója
Az amerikai egészségügy, sőt az Egyesült Államok egyik legnagyobb és egyelőre megoldhatatlannak tűnő problémája a biztosítással nem rendelkezők ellátása. Számuk az elmúlt években sem csökkent. Jelenleg minden hatodik amerikainak zsebből kell(ene) fizetnie a gyógyszerekért, a kezelésekért, a beavatkozásokért. Mint a Time hetilap egyik újságírója, Perry Bacon megjegyezte, az ember azt hinné, ilyen adatok mellett a jelenlegi elnökválasztási kampányban ez az a népréteg, amelyet a jelöltek meg akarnak hódítani. Ehhez képest, noha mindkét jelölt szeretné valamelyest növelni a biztosítottak számát, inkább az időseket és a középosztályt igyekeznek megnyerni, akiket aggaszt az egészségügyi biztosítás költségeinek emelkedése.
John Kerry terve a meglévő programokat veszi alapul, mint amilyen a szegényeknek juttatott Medicaid, és a biztosításért cserébe munkáltatóknak adókedvezményeket kínál, míg George W. Bush új egészségügyi takarékszámlákat vezetne be, amely több ellenőrzési lehetőséget nyújt, és nagyobb felelősséget hárít az emberekre.
Kerry tervének újdonsága, hogy a kisvállalkozók és az alacsony, illetve közepes jövedelmű alkalmazottak adókedvezményt kapnának, amely a biztosítási költségek akár felét is kitehetné. A kormány magára vállalná a rendkívül súlyos megbetegedések költségeinek 75 százalékát is. A demokrata jelölt – reményei szerint – további 27 millió amerikainak nyújtana biztosítást, ezenkívül az alacsony jövedelműekre is kiterjesztené a meglévő programokat.
A teljes cikket csak regisztrált felhasználóink olvashatják. Kérjük jelentkezzen be az oldalra vagy regisztráljon!