A szoptatás sokrétű kedvező egészségi hatásai jól ismertek mind a babára, mind a mamára nézve. A hosszú lista ismét újabbal bővült: a szoptatás jótékony „alakformáló” hatása még a középkorú anyák körében is megmutatkozik.
Kutatások hosszú sora bizonyítja, hogy a minél hosszabb idejű szoptatás nemcsak a csecsemő, hanem az anya testi és lelki egészsége szempontjából is fontos. Kiderült már korábban, hogy az anyatejes babák ritkábban betegszenek meg például asztmában, középfülgyulladásban és légúti betegségekben, és kisebb az allergia, a cukorbetegség és a hirtelen csecsemőhalál szindróma („bölcsőhalál”) kockázata is. A szoptatás az anyákat is védi számos kórkép – például a 2-es típusú cukorbetegség, a depresszió, az emlő- vagy a petefészekrák – kialakulásával szemben.
Popovics Péter a családjával együtt 10 évet élt Japánban, és Yokohamában (Fukushimától 180 km-re) élte át a 2011 márciusi történelmi földrengést, melynek következményei gyökeresen megváltoztatták mindannyiuk életét. Az emlékirat egyrészt a szerző gyerekeinek nyújt magyarázatot a család gyökereire, másrészt pedig feldolgozza családjuk azon megpróbáltatásait, melyekre a fukushimai atomerőműbaleset következtében az események sodrása nem adott lehetőséget. A könyv központi része a földrengés napjától számítva napi bontásban mutatja be a katasztrófa kibontakozásával párhuzamosan a velük történteket mindaddig, amíg el nem hagyták Japánt.
Nyelv: magyar...
A könyv elsődleges célja olyan májsebészeti munka létrehozása, amely segítséget nyújthat ügyeleti éjszakán a fiatal szakorvosnak, ha többek között rupturált...
Ebben a sorsfordító korszakban mit jelentett az amerikai pszichoanalitikusok kezdeményezésére 1938-ban létrehozott szervezet, az Emergency Committee on...