A szoptatás sokrétű kedvező egészségi hatásai jól ismertek mind a babára, mind a mamára nézve. A hosszú lista ismét újabbal bővült: a szoptatás jótékony „alakformáló” hatása még a középkorú anyák körében is megmutatkozik.
Kutatások hosszú sora bizonyítja, hogy a minél hosszabb idejű szoptatás nemcsak a csecsemő, hanem az anya testi és lelki egészsége szempontjából is fontos. Kiderült már korábban, hogy az anyatejes babák ritkábban betegszenek meg például asztmában, középfülgyulladásban és légúti betegségekben, és kisebb az allergia, a cukorbetegség és a hirtelen csecsemőhalál szindróma („bölcsőhalál”) kockázata is. A szoptatás az anyákat is védi számos kórkép – például a 2-es típusú cukorbetegség, a depresszió, az emlő- vagy a petefészekrák – kialakulásával szemben.
Végül az oltásellenesek bizonyultak a leghangosabbnak a Magyar Orvosi Kamara Agora rendezvényén szombaton, ahol a szűrésekről tervezett párbeszéd végül felpaprikázott hangulatú személyeskedésbe torkollt.
Dr. Szabó Sándor, a Magyar Gyógyszerészi Kamara örökös, tiszteletbeli elnöke a 70. születésnapjára állította össze a kamara elmúlt 20 évének történetét...