Gyerekekről, szoptatásról szólva általában arról beszélünk, milyen egészségi haszonnal jár mindez a mama és a baba számra. A dolog anyagi vonzatairól szeretünk szemérmesen hallgatni, pedig a szoptatási arányok szoros összefüggésben vannak azzal is, hogy egy társadalomnak mennyit kell áldoznia bizonyos betegségek kezelésére.
A szoptatás népszerűsítésekor elsősorban az hangsúlyozzuk, hogy az anyatej milyen betegségektől és egyéb kedvezőtlen hatásoktól védi meg az anyát és a csecsemőt egyaránt. Noha a szoptatással kivédhető betegségek kezelése nem kevés terhet ró a társadalom minden adófizetőjére, pénzről valahogy mégsem szívesen beszélünk. Amerikai kutatók most mégis megtették.
Popovics Péter a családjával együtt 10 évet élt Japánban, és Yokohamában (Fukushimától 180 km-re) élte át a 2011 márciusi történelmi földrengést, melynek következményei gyökeresen megváltoztatták mindannyiuk életét. Az emlékirat egyrészt a szerző gyerekeinek nyújt magyarázatot a család gyökereire, másrészt pedig feldolgozza családjuk azon megpróbáltatásait, melyekre a fukushimai atomerőműbaleset következtében az események sodrása nem adott lehetőséget. A könyv központi része a földrengés napjától számítva napi bontásban mutatja be a katasztrófa kibontakozásával párhuzamosan a velük történteket mindaddig, amíg el nem hagyták Japánt.
Nyelv: magyar...