hirdetés
hirdetés
2024. július. 03., szerda - Kornél, Soma.
hirdetés

13. havi bér:

A Fidesz név szerinti szavazást kezdeményez

A Fidesz név szerinti szavazást kezdeményez a közszférában dolgozók 13. havi bérének elvételét tartalmazó indítványról, az ellenzéki párt ugyanis elfogadhatatlannak tartja, hogy a kormány 700-800 ezer családot nagyon nehéz helyzetbe hozzon - közölte Répássy Róbert, a Fidesz frakcióvezető-helyettese.

A politikus brutális megszorításnak nevezte a 13. havi bér elvételét, ami szerinte "ordító igazságtalanság", mert a tanárok, az ápolók, a rendőrök vagy a tűzoltók nem tehetnek arról, hogy a kormány példátlanul nehéz helyzetbe hozta az országot. A közszférában dolgozók eddig is ugyanolyan jól dolgoztak, mint eddig, ezért megérdemlik a 13. havi bérüket, ami egyáltalán nem kegy, hanem törvény szerint jár nekik - hangsúlyozta.
Répássy szerint emellett a 13. havi bér elvételéhez semmilyen erkölcsi alapja sincs a kormánynak, mert az MSZP folyamatosan elutasítja a parlamenti képviselők létszámának csökkentését, valamint az állami vállalatok igazgatótanácsainak és a felügyelőbizottságainak szűkítését és a tagok jövedelmének korlátozását. A Fidesz ezért név szerinti szavazást kezdeményez az ügyben, és elfogadhatatlannak tartja, hogy a kormány ezzel lépéssel 700-800 ezer családdal akarja megfizettetni a válság félrekezelésének árát, miközben állami cégvezetők, másodállásban felügyelőbizottsági tagok háborítatlanul vesznek fel százezer forintokat - jelentette ki. A politikus arra is felhívta a figyelmet, hogy a szociális és munkaügyi miniszter "trükkös módon", a házszabálynak formailag nem megfelelően nyújtotta be a 13. havi bér elvételéről szóló javaslatot. Ezt ugyanis Répássy Róbert szerint egy október óta elfektetett, a 13. havi bérrel kapcsolatos technikai változtatásokról szóló törvényjavaslathoz, zárószavazás előtti módosító indítványként nyújtották be, holott az ilyen módosítókat csak koherenciazavar címén lehet beterjeszteni, nem pedig ilyen nagy horderejű változtatásoknál. A Fidesz ezért azt is kezdeményezi, hogy kerüljön le az Országgyűlés hétfői napirendjéről a javaslat. Mint fogalmazott, megdöbbentő, hogy a kormány egy régóta elfekvőben lévő törvényjavaslathoz "mintegy mellékesen hozzácsapott" egy több száz milliárd forintot kitevő módosító javaslatot, holott egy ilyen nagy horderejű változtatást önálló törvényben, egyeztetések után lehetett volna benyújtani, úgy, hogy a parlamenti szakbizottságok is tárgyalhassák azt.

MTI

 

Olvasói vélemény: 0,0 / 10
Értékelés:
A cikk értékeléséhez, kérjük először jelentkezzen be!
hirdetés