A Clostridium difficile-fertőzések számának szaporodása súlyos terhet jelent a kórházaknak. A hagyományos antibakteriális kezelés mellett az esetek 20–30%-ában a tünetek kiújulásával, relapszussal kell számolni.
A Clostridium difficile az antibiotikum-használattal összefüggő hasmenések leggyakoribb kórokozója. A recidívák magas aránya miatt nagy dilemmát jelent a betegek gyógyításában.
Amennyire tisztázódtak a sebészi, illetve endoszkópos beavatkozások alapelvei az epeúti infekciók ellátásában, annyira megoldatlan az optimális antibiotikum-kezelés kérdése.
A Crohn-betegség (CD) jellemzője a bél teljes falvastagságára kiterjedő gyulladás, ami súlyos szövődményekhez, többek között hasi és kismedencei tályogok, fisztulák kialakulásához vezethet. Különösen nehéz problémával találja magát szemben a kezelőorvos, ha a hasi tályog aktív CD-vel társul.
A még lektorálatlan tanulmányokat közzétévő Medrxiv portálon megjelent egy japán tanulmány, amely szerint az omikron után jóval ritkább a poszt-COVID szindróma előfordulása, mint a korábbi variánsok esetében.
Svédországban is radikálisan megnőtt a jodidtabletták vásárlása a csernobili harcok nyomán megemelkedett sugárzás miatt, de a nukleáris biztonságért felelős hatóság nem ajánlja a jodid szedését, mert nincs értelme.