Az American Journal of Ophthalmology egyik márciusi közleménye szerint azoknak a gyerekeknek a 90 százaléka, akiknek intermittáló exotropiájuk van (azaz szemtengelyük kifelé tér el), 20 éven belül rövidlátó lesz.
Az amerikai gyerekek mintegy 1 százalékának intermittáló exotropiája van, vagyis kifelé kancsalítanak, ha egy tárgyra néznek. (Ez a jelenség ritkább, mint az esotropia, azaz a befelé kancsalítás.) A Mayo Klinika és a Mayo Alapítvány (Rochester, Minnesota) kutatói 135, intermittáló exotropiás gyermeket követtek 20 éven át, és kiderült, hogy valamivel több, mint 90 százalékuk 20-es éveire rövidlátó lett.
A gyerekek 7,4 százaléka már 5 évesen, 46,5 százaléka már 10 évesen rövidlátó volt, és 20 éves korukra 91,1 százalékos volt a myopia (rövidlátás) aránya körükben. Semmilyen beavatkozás, a kancsalság műtéti korrekciója sem befolyásolta a rövidlátás kialakulását és progresszióját. Ilyen nagy arányú rövidlátást eddig még semmilyen más populációban sem találtak, és ez arra utal, hogy szoros kapcsolat állhat fenn az intermittáló exotropia és a myopia között.
Az Eurekalert ismertette, hogy Dr. Brian G. Mohney kutatásvezető szerint vizsgálatuk alátámasztotta, hogy összefüggés van a kancsalság és a fénytörési hiba között: Az esotropiához, amely a nyugati világban gyakoribb, távollátás, az exotropiához pedig rövidlátás társul. Érdekes jelenség, hogy az ázsiaiak körében viszont az exotropia mintegy kétszer olyan gyakori, mint az esotropia.
„A Tourette-szindrómás gyermekek napi gondozása/nevelése nem sokban különbözik más gyermekekétől, azonban a Tourette-szindróma és az esetlegesen ezzel együtt...