Finn és brit kutatók azonosították azokat a géneket, melyek megszabják a fogfejlődés menetét, így többek között azt, mikor tör elő az első fog, és hogy az első életévben hány fog bújik elő.
Bár – különösen az elsőgyerekes anyukák között – a gyerek fogainak éppen aktuális száma is gyakori „versenyszámnak” számít amellett, hogy kinek a gyereke hol tart éppen az állás vagy járás tudományának elsajátításában (a szobatisztaságról nem is beszélve), a szakemberek arra figyelmeztetnek, hogy a fogak előbújásának ideje és üteme genetikailag belénk kódolt sajátosság.
Joachim Frank biofizikus, Tim Hunt biokémikus és Dan Shechtman kémikus mellett több neves kutatóval is találkozhatnak a Nemzeti Tudósképző Akadémia növendékei vasárnaptól Szegeden.
A Sleep Health folyóiratban február 26-án jelent meg a Central Queensland University, Appleton Institute for Behavioural Science kutatóinak cikke, amelyben azt a kérdést járták körül, hogy a szexuális aktivitás milyen hatással van az alvásra.
„A placebo-jelenségről sok mindent gondolnak az emberek, még a szakemberek is, ami lehet ugyan igaz is, de nem úgy, nem azért és nem akkor! Ebből a könyvből...