hirdetés
2024. július. 03., szerda - Kornél, Soma.
hirdetés

 

Földönkívülinek tartják a Peruban talált furcsa koponyát

A perui Andahuaylillas városa mellett talált mumifikált koponya nem emberi lénytől való – állítják a lelet vizsgálatára érkezett antropológusok.

Az utóbbi napokban az interneten rohamosan terjedő képeken egy körülbelül 50 centiméter hosszú, igen elnyúlt koponya látható, amelynek hossza megközelíti a hozzá tartozó törzs hosszát.

Renato Davila Riquelme (Privado Ritos Andinos Múzeum, Cuzco), a koponya felfedezője szerint a szemüregek jóval nagyobbak, mint az emberi koponyák esetében. A koponyán szerinte még megvan a nagykutacs helye. A nagykutacs, népnyelven a gyerekek feje lágya, a koponyatetőn lévő, néhány centi hosszú, rombusz alakú terület. Ez csak másféléves kor környékén csontosodik össze, vagyis a perui koponya egy kisgyermeké lehetett. Ennek ellentmond, hogy Riquelme állítása szerint az állkapocsban két olyan őrlőfogat találtak, amelyek csak jóval idősebb korban fordulnak elő – írja az [origo].

Három antropológus érkezett a koponya vizsgálatára (spanyol és orosz szakemberek), akik egyetértettek abban, hogy a koponya nem emberi lénytől való. Állításuk szerint az egyik szemgolyó részlegesen megmaradt, és ebből DNS-t akarnak kinyerni genetikai vizsgálathoz.

A nem mindannapi bejelentés nagy izgalmat váltott ki a nagyközönség körében; más szakemberek még nem kommentálták a bejelentést. A koponyát máris az Indiana Jones-filmekből ismert kristálykoponyával vetik össze.

Szerte a világon számos törzs alkalmazott koponyatorzítást rituális okokból. A koponya megnyújtása 9000 éves múltra tekint vissza. Ennek során az újszülött fejét szorosan betekerték, így a még össze nem csontosodott részek elmozdulhattak.

A koponya alakja és a nagy szemüregek vízfejűséggel is magyarázhatók.

(forrás: [origo])
Olvasói vélemény: 0,0 / 10
Értékelés:
A cikk értékeléséhez, kérjük először jelentkezzen be!
hirdetés

Könyveink