Az angolkórról szólva szinte mindannyiunknak a XVIII-XIX. századi ködös-esős Anglia és a szmogos-sötét iparvárosok jutnak eszünkbe, holott a XXI. századi modern életmód is rejt olyan tényezőket, melyek igencsak kedveznek a betegség kialakulásának.
Elsősorban a gyerekek mozgásszegény életmódja emelhető ki, hiszen manapság már egyáltalán nem számít ritkaságnak, hogy a gyerekek hosszú órákat ülnek a számítógép és a tévé előtt, és a szabad levegőn való mozgás vagy sport már-már kivételes alkalomnak számít az életükben. A helyzetet csak súlyosbítja az egyoldalú, egészségtelen táplálkozás, mely erről az oldalról is megfosztja a szervezetet a D-vitamin-forrástól.
Végül az oltásellenesek bizonyultak a leghangosabbnak a Magyar Orvosi Kamara Agora rendezvényén szombaton, ahol a szűrésekről tervezett párbeszéd végül felpaprikázott hangulatú személyeskedésbe torkollt.
Popovics Péter a családjával együtt 10 évet élt Japánban, és Yokohamában (Fukushimától 180 km-re) élte át a 2011 márciusi történelmi földrengést, melynek következményei gyökeresen megváltoztatták mindannyiuk életét. Az emlékirat egyrészt a szerző gyerekeinek nyújt magyarázatot a család gyökereire, másrészt pedig feldolgozza családjuk azon megpróbáltatásait, melyekre a fukushimai atomerőműbaleset következtében az események sodrása nem adott lehetőséget. A könyv központi része a földrengés napjától számítva napi bontásban mutatja be a katasztrófa kibontakozásával párhuzamosan a velük történteket mindaddig, amíg el nem hagyták Japánt.
Nyelv: magyar...
Dr. Szabó Sándor, a Magyar Gyógyszerészi Kamara örökös, tiszteletbeli elnöke a 70. születésnapjára állította össze a kamara elmúlt 20 évének történetét...