Az angolkórról szólva szinte mindannyiunknak a XVIII-XIX. századi ködös-esős Anglia és a szmogos-sötét iparvárosok jutnak eszünkbe, holott a XXI. századi modern életmód is rejt olyan tényezőket, melyek igencsak kedveznek a betegség kialakulásának.
Elsősorban a gyerekek mozgásszegény életmódja emelhető ki, hiszen manapság már egyáltalán nem számít ritkaságnak, hogy a gyerekek hosszú órákat ülnek a számítógép és a tévé előtt, és a szabad levegőn való mozgás vagy sport már-már kivételes alkalomnak számít az életükben. A helyzetet csak súlyosbítja az egyoldalú, egészségtelen táplálkozás, mely erről az oldalról is megfosztja a szervezetet a D-vitamin-forrástól.
Végül az oltásellenesek bizonyultak a leghangosabbnak a Magyar Orvosi Kamara Agora rendezvényén szombaton, ahol a szűrésekről tervezett párbeszéd végül felpaprikázott hangulatú személyeskedésbe torkollt.
„A placebo-jelenségről sok mindent gondolnak az emberek, még a szakemberek is, ami lehet ugyan igaz is, de nem úgy, nem azért és nem akkor! Ebből a könyvből...
A bántalmazott gyermekek védelme érdekében kiemelt fontosságú az esetek korai felismerése, a védő intézkedések mielőbbi megtétele. Könyv célja, hogy...