Genetikai háttere is lehet a sok nő életét minden hónapban megkeserítő premenstruációs tünetegyüttesnek. A jelenségért egy olyan gént tesznek felelőssé, melynek működését az ösztradiol nevű női hormon szabályozza.
A havi vérzés előtti napok sok nő életében nem okoznak nagyobb fennakadást, míg másoknál kisebb-nagyobb kellemetlenségekkel járnak. A premenstruációs szindrómának is nevezett tünetegyüttest testi és lelki panaszok egyaránt alkotják, de legtöbben mégis az érzelmi labilitást, hangulatingadozást, ingerlékenységet, esetleg ok nélküli dühkitöréseket szenvedik meg.
Joachim Frank biofizikus, Tim Hunt biokémikus és Dan Shechtman kémikus mellett több neves kutatóval is találkozhatnak a Nemzeti Tudósképző Akadémia növendékei vasárnaptól Szegeden.
A Sleep Health folyóiratban február 26-án jelent meg a Central Queensland University, Appleton Institute for Behavioural Science kutatóinak cikke, amelyben azt a kérdést járták körül, hogy a szexuális aktivitás milyen hatással van az alvásra.
A cikk az előrehaladott gasztroenteropankreatikus (GEP) neuroendokrin tumorok (NET) kezelésében alkalmazott peptidreceptor-radionuklid terápia (PRRT) progressziómentes túlélésre (PFS) és teljes túlélésre (OS) gyakorolt hatását összegzi.
Az orvosi szakterületek szétválása óta létezik a nőgyógyászat, amely alapvetően a női reprodukcióval és annak szerveivel foglalkozik. A FÉRFIGYÓGYÁSZAT...
Napjainkban új kihívások várnak a szemésztársadalomra. A népesség elöregedésével nő az időskorban előforduló szembetegségek száma. A 80 éven felüli lakosság...
Die Arzt-Patienten-Beziehung erfordert über die alltäglichen Kommunikationsfähigkeiten hinausgehend auch spezielle Kenntnisse. Die alltägliche Praxis...