2025. január. 23., csütörtök - Zelma, Rajmund.
hirdetés
hirdetés

Zacher tart a vírus újabb mutációitól

Nagyon szeretne könyvet írni Zacher Gábor, ehhez azonban idő kellene, azt pedig egyelőre nem hagy a járvány. Az RTL Klub interjúja.

(...) Mi az, amit leginkább vár és amitől legjobban tart 2022-ben?

Unalmas lesz a beszélgetés, mert erre is csak a coviddal tudok válaszolni. Attól tartok, de nagyon, hogy a koronavírusnak újabb és újabb mutációi bukkannak majd fel, amik ki tudják cselezni az védőoltásokat, így egyre durvább járványhullámok jöhetnek. Kifejezetten félek attól, hogy egy igen rossz forgatókönyv megvalósulása esetén nem 5, hanem 50 millió halottja lehet a járványnak világszerte. Ennek a kockázatát nagyban növeli az egyenlőtlenség a világban. Amíg nálunk 70, de más, fejlett országokban 80-90 százalékos az átoltottság, rengeteg hely van a világban, ahol 1-2 százalékos. Ha másért nem is, a saját érdekünkben küzdeni kellene a nagy különbségek csökkentéséért, mert a veszélyes mutációk éppen az ilyen térségekben alakulnak ki. És persze ennek az ellenkezőjét várom, vagy inkább remélem. Azt, hogy megszelídül a vírus, lecseng a járvány. Erre nagyon nagy szükségünk lenne, nem csak azért, hogy az egészségügy végre fellélegezhessen egy kicsit, hanem az egész társadalomban enyhülnie kell a súlyos stresszhelyzetnek, a borzasztó pszichés leterheltségnek. Egy friss felmérés szerint a járvány kezdete óta 30-ról 49 százalékosra nőtt itthon a depressziósok aránya, ami egészen félelmetes szám.

Ön szerint mi lesz szakmája legnagyobb kihívása 2022-ben?

Az, hogy találjunk hathatós gyógyszert, terápiát a fertőzöttek gyógyítására, hogy a halálozási rátát a lehető legnagyobb mértékben leszorítsuk. Az erre vonatkozó kutatásokra fog nagy hangsúlyt fektetni az orvostudomány. Van még egy fontos szakmai dolog, amit én személy szerint nagyon szeretnék elérni, de a szakma nagy része is egyetért ebben velem, mégpedig a marihuána orvosi alkalmazásának engedélyezése Magyarországon. A világ sok országában evidencia a terápiás alkalmazása, Európa nagyobbik felén is. Márpedig a magyar betegeknek is joguk van a legjobb terápiához, amit így nem kapnak meg.

Lát erre esélyt?

Nem, amíg az egészségügyért is felelős miniszter csak a kábítószert látja benne. (...)

A teljes beszélgetést ITT olvashatja.

*

A világon 289 251 882 ember fertőződött meg eddig a koronavírus-járványban, a halálos áldozatok száma pedig 5 440 213 a baltimore-i Johns Hopkins Egyetem közép-európai idő szerint vasárnap reggeli adatai szerint. Egy nappal korábban a világon 288 173 131 fertőzöttet tartottak nyilván, a halálos áldozatok száma 5 436 175 volt. A fertőzés 192 országban és régióban van jelen. Szakértők szerint a diagnosztizált esetek száma nem tükrözi pontosan a valóságot, mert az egyes országokban többé-kevésbé korlátozott a tesztek száma, és a nyilvántartás kritériumai is különböznek.

(forrás: RTL Klub)
hirdetés

Könyveink