Duális képzés Debrecenben
Tanulás, munka, ösztöndíj és fizetés – ezt nyújtja a Debreceni Egyetem új duális képzése, amelyet az Egészségügyi Kar indít szeptembertől szociális munka alapszakon.
A képzési innováció mindig is jellemző volt az Egészségügyi Karra, a 30 éves múltra visszatekintő szociális munka alapszak duális képzéssé alakítása pedig újabb mérföldkő az intézmény történetében – jelentette be Fábián Gergely a duális képzést bemutató sajtótájékoztatón csütörtökön, az egyetem nyíregyházi campusán. Az Egészségügyi Kar általános és fejlesztési dékánhelyettese elmondta: a szakra felvételiző hallgatók tíz gyakorlati hely közül választhatnak. A három nyíregyházi, két budapesti, egy-egy kisvárdai, jászberényi, dabasi, csákvári és ipolytölgyesi cégnél összesen 12 diák tanulhat és egyben dolgozhat 2019 szeptemberétől.
A duális képzés a gyakorlat-orientált képzés legmagasabb szintű formája, amely az egyetem és a gyakorlati intézményi partnerek együttműködésével valósul meg. A leendő diákok a képzési idő alatt egyszerre lesznek nappali tagozatos hallgatók és munkavállalók, így már pályakezdőként három és fél év munkatapasztalattal rendelkeznek majd – tájékoztatott Szoboszlai Katalin, a Szociális Munka Tanszék vezetője.
A duális képzés leendő hallgatói tanulmányaik ideje alatt munkabért kapnak, munkabéren felüli juttatásokra is számíthatnak, nappali tagozatos diákként jogosultak az állami ösztöndíjakra, továbbá az első tanévben tanulást ösztönző támogatásban is részesülnek.