A szívelégtelenség kezelésében az elmúlt években, évtizedekben egy sikerkorszaknak lehettünk szemtanúi, hiszen számos randomizált kontrollált vizsgálat igazolta különböző készítmények mortalitás- és morbiditáscsökkentő hatását a szívelégtelenség fenotípusainak teljes spektrumán.
A kezdetben glükózcsökkentő tulajdonságaik miatt kifejlesztett nátrium-glükóz kotranszporter 2 (SGLT2) inhibitorok (SGLT2i) a gyógyszeres terápia sikertörténetévé váltak, amelyek szív- és érrendszeri jótékony hatásai messze túlmutatnak a vércukorszint szabályozáson.
A HFrEF miatt kezelt betegek kezelésében egyik fontos cél a halálozás, ezen belül a hirtelen szívhalál gyakoriságának csökkentése. Az ICD-kezelés hatékonyan csökkenti a ritmuszavar eredetű hirtelen szívhalál előfordulását, és megfelelően kiválasztott betegcsoportokban ezáltal a teljes halálozást is.
A JAMA-ban megjelent vizsgálat szerint hipertóniások stroke-kockázatát jelentősen csökkenti a folsavpótlás, míg a társuló szerkesztőségi közlemény szerint nincs okunk kételkedni, hogy normotenziós személyek esetén is hasonló a helyzet.
A Coca-Cola megváltoztatja a népszerű ital receptjét, miután egy civil szervezet kifogásolta a 4-MI és 4-MEI jelölésű barnítószerek alkalmazását, tudósít a Discovery News nyomán a Világgazdaság Online.
Tíz kifejezetten gyermekek számára készült élelmiszer közül kilencnek csekély a tápértéke, mivel sok benne a cukor, a zsír vagy a só - derül ki egy kanadai tanulmányból.