A hazai ellátórendszer digitális átállásának aktuális helyzetéről, az európai egészségügyi adattérről, a kórházak kiberbiztonságáról, és a magyar egészségügyi adatvagyon felhasználásáról is szó esett a XXIII. Adatvezérelt egészségügy és kiberbiztonság konferencián.
A Nature Communications folyóiratban jelent meg a University of Melbourne kutatóinak cikke, amelyben egy olyan hatóanyagot mutattak be, amely képes lehet hatékony profilaxist nyújtani a Covid-19 hosszú távon perzisztáló tünetegyüttesével szemben.
A Nature Biomedical Engineering folyóiratban jelent meg az Ecole Polytechnique Fédérale de Lausanne kutatóinak cikke, amelyben egy lágy auditív agytörzsi implantátum kifejlesztéséről adnak hírt. Ez ígéretes alternatíva azoknak, akiknél a cochleáris ideg túlságosan sérült a hagyományos implantátum beültetéséhez.
A humán metapneumovírus (hMPV) jelentős szerepet játszik a légúti fertőzések kialakulásában. A betegség diagnosztikai lehetőségeinek meghatározása és a kezelési stratégiák optimalizálása hozzájárulhat a betegség teljes körű gyógyításához.
A ritka betegségekre szakosodott mesterséges intelligencia nagy nyelvi modellel a diagnosztikai pontosságot és a klinikai orvosok hatékonyságát fokozná.
A NASA elfogadta az Axiom Space negyedik küldetését, így Kapu Tibor magyar kutatóűrhajós leghamarabb 2025 tavaszán elindulhat a Nemzetközi Űrállomásra.