Kutatók a Nature Genetics folyóiratban arról számoltak be, hogy egy új eljárással képesek voltak beavatkozni a telomeráz enzim működésébe, ami a dyskeratosis congenita ritka betegség kezelésében is áttörést jelenthet.
Bár a nemkódoló DNS rákkialakulásban játszott szerepét csak napjainkban kezdték vizsgálni, a Nature Genetics tanulmánya arra hívja fel a figyelmet, hogy máris megnyílt a lehetőség közel 200 mutációval kapcsolatosan célzott terápia kifejlesztése előtt. A nemkódoló RNS tumorkialakulásban játszott szerepét aCell Reports tanulmánya vizsgálja.
If, Why, and When Subjective Well-Being Influences Health, and Future Needed Research című áttekintő tanulmányukban Ed Diener és munkatársai megvizsgálják, befolyásolja-e a szubjektív jóllét érzése a fizikai egészséget, és megállapítják, vannak olyan körülmények, amikor igen.
A közegészségügynek olyan absztrakt fogalmakkal is foglalkoznia kellene, mint amilyen az „életcél”, mivel ha valaki rendelkezik ilyennel, hajlamosabb részt venni a prevencióban, számos betegség kisebb eséllyel sújtja, és tovább él. A kutatások szerint az életcélzatosság tanulható.
A legújabb genetikai felfedezés szerint a p53 gén együttműködik a telomerákkal a tumorok kivédésében, míg egy epidemiológiai tanulmány arról számol be, hogy az életmód következtében akár négyszeres eltérés is lehet egyes rákok gyakoriságában.
Egy, az élet hosszát növelő hormon serkenti az immunrendszer működését, míg a jó szociális hálóval rendelkező nők élettartamát gyermekeik száma is pozitívan befolyásolja.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?