A kötelező oltásokról, a magán- és közfinanszírozott egészségügyről és a digitális diktatúráról is szó esett hétfőn a T. Házban.
A kórház nem szerződik a beteggel és nem hozzá folyik be a pénz, ezért a gyakorlat nem is törvénytelen, közli az RTL riportja nyomán a Népszava.
A primer dysmenorrhoea gyakori, sok esetben nem diagnosztizált, de kezelhető kórállapot.
Az Index Békássy Szabolcsot, a HAOSZ alapító-elnökét kérdezte arról, mi lenne a megoldás arra, hogyne nőjön a betöltetlen praxisok száma.
Az eddig ismert elgondolásokról Bidló Judit, az egészségügy szakmai irányításáért felelős helyettes államtitkár beszélt az MKOT szimpóziumán.
Jelenleg 142 CT és 103 MR van hazánkban, a területi eloszlásuk azonban meglehetősen egyenlőtlen, írja az Átlátszó.
A közbiztonság megerősítése és a migráció elleni küzdelem érdekében szükséges törvények módosítása során szó esett az egészségügyről is.
A kora este kezdődő parlamenti vitában éjfél előtt egy órával még az írásban előre jelentkezett felszólalók mondták el beszédeiket. Az ellenzéki pártok jelezték, hogy obstrukcióra készülnek.
Augusztus végéig a központi költségvetés 2964,6 milliárd forintos, a tb pénzügyi alapjai 144,2 milliárd forintos hiányt értek el.
A Magyar Nemzet szerint nincs motiváció arra, hogy más minőségben lássák el a „fizetős” betegeket, így mindenki ugyanolyan ellátást kap.